Insight Turkey AK Parti’nin 10 Yılını Masaya Yatırıyor

Üç aylık İngilizce hakemli dergi Insight Turkey'nin ‘2013 Güz' sayısı AK Parti'nin 10 yıllık iktidarını ekonomi, eğitim, Anayasa çalışmaları ve demokratikleşme bağlamında ele alıyor.

SETA Vakfı tarafından üç ayda bir yayımlanan İngilizce hakemli dergi Insight Turkey’nin “2013 Güz” sayısı okuyucuyla buluştu. Prof. Dr. Talip Küçükcan’ın editörlüğünde hazırlanan Insight Turkey’nin yeni sayısının dosya konusunu ise AK Parti’nin 10 yıllık iktidarının ekonomi, eğitim, yeni Anayasa çalışmaları ve demokratikleştirme alanlarındaki performansına dair değerlendirmeler oluşturuyor. “The AK Party Decade: Economy, Society and Politics” başlıklı dosyada ise Vahap Coşkun, Paul Kubicek, Erdal Tanas Karagöl, Müge Aknur, Bekir S. Gür ve Zafer Çelik’in makalelerine yer veriliyor.

Dosya konusunun dışında Gezi Parkı olayları, Ergenekon Davası, Avrupa Türkleri, Suriye, Mısır ve Kırgızistan’a ilişkin okumaların sunulduğu sayıda Atilla Yayla, Raymond Taras, Markar Esayan, Nurşin Ateşoğlu Güney, A. Kadir Yıldırım, Tahir Abbas, Ahmet Uysal, Ali Murat Yel ve Alparslan Nas imzalı makale ve değerlendirmeler yer alıyor.

Insight Turkey’de ayrıca son günlerde yayımlanan 11 farklı kitaba dair yazılmış yorumlar da zengin içeriğiyle okurun ilgisini bekliyor.


Etiketler: