SETA 2020 Bahar Dönemi Kurs ve Seminer Programı Başlıyor

SETA 2020 Bahar Dönemi Kurs Programı

Amaç

SETA yetenekli lisans (3 ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerde lisans (3 ve 4. sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden, çeşitli alanlardan öğrenciler başvurabilir. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA kurs adaylarının araştırma konularına yönelik derin bir ilgi ve yüksek bir motivasyonu olması gerekmektedir. Adayların SETA yayınlarını takip etmeleri teşvik edilmektedir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SETA çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri kurs programına dahil etmektedir: iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, tarih, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık vb.

Kursiyerler SETA’da Ne Tür Bir Eğitim Alır?

SETA kurs programının temel eğitim yaklaşımı yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede kursiyerler eğitimleri süresince SETA’da yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olur. Kursiyerler eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına dahil olur ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alır.

Kurslar Hangi Alanlarda Düzenlenmektedir?

SETA Ankara: Dış Politika, Siyaset, Hukuk ve İnsan Hakları, Eğitim ve Sosyal Politikalar, Enerji (Ankara), Güvenlik, Insight Turkey*.

SETA İstanbul: Ekonomi, Toplum ve Medya, Avrupa, Strateji, Enerji (İstanbul), Editörya (Yayın Hazırlık), The New Turkey, Ru’ye Türkiyye, Kriter Dergisi*.

*Meslek olarak Gazetecilik alanını benimseyen ve yeni medya uygulamaları konusunda ilgili adaylar Kriter Dergisi için tercih sebebi olacaktır.

*Insight Turkey için başvuru yapacak adayların iyi derecede İngilizce bilmeleri tercih sebebi olacaktır.

Kurs Ücretli midir?

SETA kurs programı ücretsizdir.

Kurs programını başarıyla tamamlayan öğrencilere katılım belgesi verilir.

Kurs Yeri Neresidir?

Kurs, SETA’nın Ankara ve İstanbul binalarında gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan öğrenciler kurs süresince kalacakları yeri temin etmekten sorumludur. SETA kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlamamaktadır.

Kurs Dönemleri, Saatleri ve Son Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Bahar kurs dönemi altı haftadır. Bahar döneminde kursiyerlerin (Hafta içi mesai saatleri içerisinde) yarı zamanlı olması beklenmektedir. Ön değerlendirmeden geçen başvurular mülakata çağrılacaktır.

 

Son Başvuru Tarihi Kurs Başlangıç-Bitiş Tarihi
29 Şubat 2020   9 Mart – 17 Nisan 2020

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru SETA web sitesi aracılığıyla online form doldurularak yapılır. SETA yönetici ve çalışanlarına kurs başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU

SETA Ankara

BAŞVURU

SETA İstanbul