22 Nisan 2018 | CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, partisinden 15 milletvekilinin istifa ederek, İYİ Parti'ye katıldığını açıkladı. CHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye katılan milletvekillerinin isimleri şöyle: "Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş."

Siyaset Yok Şov Var

Erken seçim kararı alındığından beri CHP ve onun peşine takılan Erdoğan karşıtları siyaset hariç her şeyi yapıyorlar...

Erken seçim kararı alındığından beri CHP ve onun peşine takılan Erdoğan karşıtları siyaset hariç her şeyi yapıyorlar. Girmedikleri küp, boyanmadıkları boya kalmadı. Halbuki ne güzel erken seçim diye tutturmuşlardı. Erdoğan’a diktatör diyorlardı ve ne hikmetse, bu nasıl bir diktatörlükse bir an önce seçimle diktatörü devirmekten bahsediyorlardı.
Hodri meydan dendi, seçim tarihi açıklandı şimdi ise seçimle ve siyasetle alakasız işler peşindeler. Adeta gerilimi aşama aşama tırmandırıp ‘Bu seçimi yaptırmayacağız’ kararı almış gibiler. Ortada bir cumhurbaşkanı adayı yok, Türkiye’nin geleceğine dair bir vizyon yok, siyasi bir program yok. Varsa yoksa karanlık odaklara selam çakma, içi boş retorik ve ucuz şov.
Kılıçdaroğlu’na cumhurbaşkanı adayını soruyorlar. O ise cevabında Haziran’dan, kirazdan, yazdan bahsediyor. Keşke Kılıçdaroğlu’nun bildik isabetsiz açıklamalarından birisi olsa. Ama sanki öyle değil. Sanki sokağa göz kırpıyor. Kendilerine Haziran örgütlenmesi adını veren Gezi çapulcularına selam gönderiyor. Devletten yediği her sillede ‘Bahar yakındır’ diyerek takipçilerine moral aşılamaya çalışan FETÖ’yle aynı ağzı konuşuyor.
Huzur içinde seçim olmasın, partiler ve adaylar tane tane Türkiye vizyonlarını anlatmasın, seçmen aklı selimle kararını veremesin, ortalığı toz duman götürsün, at izi it izine karışsın diye çabalar gibi bir halleri var. Adayınız kim diye sorunca ilk mektep talebesi gibi dört mevsimin faziletlerini sayıyor, ittifak yapacak mısınız sorusuna da cevap yok. Kaybederseniz görevinizden istifa eder misiniz diye sorulsa ‘Aydın’ın inciri, Amasya’nın elması meşhurdur’ diye yerli mallarının faziletlerini anlatacak.
Gel gör ülkeyi kurtarmaktan bahsediyor.
Ülke kurtuldu Kemal Bey. 15 Temmuz gecesi, sadece FETÖ’cü darbe girişiminden değil bir deli gömleği gibi üzerine geçirilmiş elbiseden de kurtuldu. Halen de kurtulmaya, yırtılan deli gömleğinin yerine kendine yakışır bir elbise dikmeye devam ediyor.
Siz kendinizi kurtarın Kemal Bey. 25 Haziran’da o koltuk gider mi gider…

İTTİFAK VARKEN HÜLLEYE NE GEREK VAR
YSK Meral Akşener’in İP’sinin seçime girip giremeyeceğiyle ilgili henüz bir karar vermedi. Ancak CHP ile İP apar topar hülle yolunu seçtiler.
CHP’li 15 milletvekili partisinden istifa edip İP’ye geçecek. Böylece mecliste grup kuran İP seçime girme hakkı kazanmış olacak.
Peki YSK, “İP seçime girebilir” derse ne olacak? Ne gam! O zaman da bizden korktular onun için izin verdiler, derler.
Haydi diyelim demokrasi sevdalısı CHP gerçekten İP’yi kurtarmak istiyor. O zaman neden ittifak yapmazlar? Yeni kabul edilen ittifak düzenlemesi ile İP parti olarak seçime giremese bile, İP’nin milletvekili adayları CHP listelerinden aday olabilir. Hem iki parti güçlerini birleştirir hem de hülleye gerek kalmaz.
Ama o zaman ucuz şov olmaz!
Vekil pazarı açılmış, seçmenin CHP’ye verdiği oy İP’ye payanda yapılmış, milli irade pula dönmüş kimin umurunda. Şov var mı, içi boş retorik var mı, bol popülizm ve hamaset var mı, sen ondan haber ver!

CEVABI BELLİ SORU
Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olursa, parti olarak CHP’nin aldığı oydan daha az oy almaktan korkuyor olabilir mi?.

[Takvim, 23 Nisan 2018]

Etiketler: