SETA Washington D.C. Eğitim Programı | Yaz 2018

Sosyal bilimler alanında 8 Temmuz 2018-5 Ağustos 2018 arasında SETA Washington D.C.’de eğitim programı düzenliyor.

Sosyal bilimler alanında 8 Temmuz 2018-5 Ağustos 2018 arasında SETA Washington D.C.’de eğitim programı düzenliyoruz. Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunacak program kapsamında katılımcılar SETA Washington D.C. ofisinin düzenleyeceği ziyaret ve söyleşi programlarından yararlanabilecek, düşünce kuruluşları hakkında bilgi edinebilecek, gazeteci, bürokrat, yazar ve düşünce insanlarıyla tanışma fırsatı bulabilecektir.

Kimler Başvurabilir?

Programın hedef kitlesinde sosyal bilimler alanında öğrenim gören 3. veya 4. sınıf lisans öğrencileri, lisansüstü eğitim gören öğrencilerle akademik ve siyasi kariyer hedefi olan 30 yaş altındaki gençler bulunmaktadır.

Başvuru Şartları

* YDS: 65 ve üzeri, IELTS: 6.0 ve üzeri,  TOEFL IBT 75 ve üzeri veya YÖK denkliği olan İngilizce dil sınavlarından alınmış eş değerdeki puanlara sahip olmak,

* Sosyal bilimler alanında öğrenci olmak

* 4 üzerinden en az 2,75 ortalamaya sahip olmak

* Sürekli öğrenmeye açık olmak

* Adayların akademik ya da siyasi kariyer hedefinin olması

* SETA tarafından stajdan önce ve sonra ilan edilecek olan okuma, seminer, araştırma ve panellere katılım sağlamak

* 30 yaşından gün almamış olmak

Başvuru nasıl yapılır?

Staj programına başvurular 24 Mayıs-3 Haziran 2018 arasında SETA’nın internet sitesinden yapılacaktır. Katılımcıların Washington D.C.’deki stajları boyunca bütün ihtiyaçları (vize, yemek, uçak, konaklama, ulaşım vs.) vakfımız tarafından karşılanacaktır.

SETA Wasshington D.C. Eğitim Programı | YAZ • 2018

Etiketler: