SETA Washington Burslu Staj Programı

SETA İstanbul Sosyal Bilimler alanında Türkiye'nin 2023 ve 2071 vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla 19 Temmuz – 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında Seta Washinton DC'de bir staj programı düzenleyecek.

SETA, Sosyal Bilimler alanında Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla 19 Temmuz – 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında SETA Washinton DC’de bir staj programı düzenleyecek.

Programın hedef kitlesinde sosyal bilimler alanında öğrenim gören 3. veya 4. sınıf lisans öğrencileri, lisansüstü eğitimi görmekte olan öğrenciler ve siyasi partilerde aktif görev yapmakta olup 30 yaş altında olan genç siyasetçiler bulunmaktadır. Başvurularda aranan  şartlar şunlardır:

  • Tercihen İngilizce Seviyesi: B1
  • Öğrenciler için not ortalaması : 2,50 / 4
  • Sosyal Bilimler alanında öğrenci olmak
  • Sürekli öğrenmeye açık olmak
  • Akademik ya da siyasi kariyer hedefi olmak
  • Tercihen İstanbul ve Ankara’ da ikamet ediyor olmak
  • Seta tarafından staj öncesi ve sonrası ilan edilecek olan okuma, seminer, araştırma ve panellere katılım sağlamak 

Staj programına başvurular 5 Nisan – 17 Nisan 2015 tarihleri arasında SETA’nın internet sitesinden yapılacaktır. Yapılan başvuruların mülakatları 18-21 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olup kesin sonuçlar 28 Nisan’da açıklanacaktır. Programa yapılan yoğun başvurudan dolayı mülakata katılacakların listesi ve mülakat programı 20 Nisan Pazartesi saat 17’de internet sitemizden açıklanacaktır.

Katılımcıların Washington DC’deki stajları boyunca bütün ihtiyaçları – vize, yeme, içme, uçak masrafları, konaklama, ulaşım  vs.- SETA tarafından karşılanacaktır.

Staj sonrası; katılımcılar okuma ve araştırma grupları şeklinde çalışmalara devam edecektir. Stajyerlere; program sponsorlarından Mental İK tarafından bilimsel yetenek testlerinin uygulanması, kariyer haritalarının çıkarılması, gelişime açık yönlerinin belirlenmesi ve ilgili eğitimlere katılımının sağlanması hizmetleri ücretsiz olarak verilecektir.

BAŞVURULAR SONA ERMİŞTİR. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.
Etiketler: