SETA Washington 2016 Burslu Staj Programı

SETA, Sosyal Bilimler alanında Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla 25 Temmuz–19 Ağustos 2016 tarihleri arasında SETA Washington DC’de liderlik programı düzenleyecek.

SETA, Sosyal Bilimler alanında Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkıda bulunmak amacıyla 25 Temmuz–19 Ağustos 2016 tarihleri arasında SETA Washington DC’de liderlik programı düzenleyecek.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Programın hedef kitlesinde sosyal bilimler alanında öğrenim gören 3. veya 4. sınıf lisans öğrencileri, lisansüstü eğitimi görmekte olan öğrenciler ile akademik ve siyasi kariyer hedefi olan 30 yaş altında olan gençler bulunmaktadır. Başvurularda aranan şartlar şunlardır:

BAŞVURU ŞARTLARI

• Tercihen İngilizce Seviyesi: B2 – YDS: 60 ve Üzeri, IELTS: 5.0 veya TOEFL IBT 70 ve Üzeri,

• Sosyal Bilimler alanında öğrenci olmak,

• 4 üzerinden en az 2.70 ortalamaya sahip olmak,

• Sürekli öğrenmeye açık olmak,

• Adayların akademik ya da siyasi kariyer hedefinin olması,

• SETA tarafından staj öncesi ve sonrası ilan edilecek olan okuma, seminer, araştırma ve panellere katılım sağlamak

• 30 yaşından gün almamış olmak.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Staj programına başvurular 5 Mayıs–15 Mayıs 2016 tarihleri arasında SETA’nın internet sitesinden yapılacaktır. Yapılan başvuruların mülakatları 5-6 Haziran tarihlerinde SETA İstanbul ve Ankara ofislerinde gerçekleştirilecek olup kesin sonuçlar 15 Haziran’da açıklanacaktır. Katılımcıların Washington DC’deki stajları boyunca bütün ihtiyaçları–vize, yeme, içme, uçak masrafları, konaklama, ulaşım vs. SETA tarafından karşılanacaktır.

Staj sonrası; katılımcılar okuma ve araştırma grupları şeklinde çalışmalara devam edecektir. Stajyerlere; program partneri Mental İK tarafından bilimsel yetenek testlerinin uygulanması, kariyer haritalarının çıkarılması, gelişime açık yönlerinin belirlenmesi ve ilgili eğitimlere katılımının sağlanması ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Etiketler: