AB’nin Değer Kaybı Tescillendi

Fahrettin Altun: “Referandum kararıyla birlikte, bir siyasi birlik olarak Avrupa’nın çok ciddi şekilde değer kaybettiğini ve bu değer kaybının da tescillendiğini düşünüyorum.”

SETA İstanbul Genel Koordinatörü Fahrettin Altun, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programında İngiltere’de 23 Haziran referandumundan çıkan Brexit kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Altun konuşmasında şunları ifade etti: “Avrupa Birliği açısından baktığımız zaman bu oylama sonucuyla birlikte Avrupa Birliği’nin krizi tartışmasının daha anlamlı bir hale geldiğini görüyoruz. Avrupa Birliği’nin bir krizde olduğu tartışmasını yapanlar çok daha ellerine güçlü bir argüman geçirmiş oldular. Avrupa Birliği’nin krizi çok daha görünür bir hal aldı fakat bir taraftan da baktığımızda aslında Avrupa Birliği’nin, bir ekonomik birlik olarak bir anlamı var bir de siyasi birlik olarak bir anlamı var; ya da bir tür anlam arayışı var. Bu referandum kararıyla birlikte aslında bir siyasi birlik olarak Avrupa’nın çok ciddi şekilde değer kaybettiğini ve bu değer kaybının da tescillendiğini düşünüyorum.”

Etiketler: