Teröre Karşı Sorumsuz Tavır Yeni Acılar Doğurdu

Fahrettin Altun: “Suruç katliamı eğer çok farklı bir şekilde karşılansaydı, terörist- terör-arkasındaki şebeke üzerine tahlillerle anlaşılmaya çalışılsaydı farklı olurdu.”

A Haber ekranlarında yayınlanan Söz Teması programına konuk olan SETA İstanbul Genel Koordinatörü Fahrettin Altun, Ankara’da geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleşen terör saldırısını, Suruç saldırısı sonrası verilen tepkilere atıfla yorumladı.

“Suruç katliamı eğer çok farklı bir şekilde karşılansaydı, terörist- terör-arkasındaki şebeke üzerine tahlillerle anlaşılmaya çalışılsaydı farklı olurdu.” yorumunda bulunan Altun, konuşmasında şunları ifade etti: “Elim bir saldırıyı Suruç’ta da yaşadık. Orada bir katliamla karşı karşıya kaldık ve Suruç’un sonuçlarını da yaşadık. Şu son üç buçuk ayda yaşadıklarımız aslında Suruç sonrasında medyanın ve siyasetçilerin gösterdiği sorumsuz tavrın bizi nereye götürdüğünü gösterdi… Aynen Ankara saldırısında olduğu gibi doğrudan devlet hedef gösterildi. Medya organları çıktı, oradaki terör saldırısını gizleyerek hedef saptırdılar. Bunun maliyeti çok ağır oldu.”

Etiketler: