Rapor: 31 Mart Seçimlerine Doğru | Dünden Bugüne Partilerin Yerel Yönetim Vizyonu

Bu raporda AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin dünden bugüne yerel yönetimlere ilişkin yaklaşımları ve geçmiş yerel seçimlerdeki performansları incelenmektedir.

Türkiye 31 Mart 2019’da tarihinin en önemli ve kritik yerel seçimlerinden birini gerçekleştirecektir. Ülkenin içerisinde bulunduğu siyasal ortam, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kurumsallaşma süreci, ekonomi ve güvenlik meseleleri üzerinden ülkenin bekasına yönelik tehditler bu seçimleri daha da önemli hale getirmektedir. Zira 31 Mart yerel seçimleri tüm bu meseleler üzerinde belirleyici bir rol oynayacak ve Cumhuriyet’in 100. yılında gerçekleştirilecek seçimlere kadar gidecek süreçte ülke siyasetinin yönünü tayin edecektir.

Bu raporda AK Parti, CHP, MHP ve HDP’nin dünden bugüne yerel yönetimlere ilişkin yaklaşımları ve geçmiş yerel seçimlerdeki performansları incelenmektedir. Böylece partilerin bir yerel yönetim geleneğine sahip olup olmadıkları tespit edilmeye çalışılmaktadır. Bununla birlikte son dönemde partilerin politikalarını şekillendiren genel siyasete ilişkin meseleler de dikkate alınarak 31 Mart yerel seçimlerine giderken ortaya koydukları vizyon ve seçim kampanyaları analiz edilmektedir.

Etiketler: