SETA Savunma Politikaları ve Teknolojileri Yaz Okulu Başlıyor

9-13 Eylül ve 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında, SETA Ankara bünyesinde, üniversitelerin sosyal ve mühendislik bilimlerinde öğrenim gören 3. ve 4. sınıf lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik 'Savunma Politikaları ve Teknolojileri' adlı bir yaz okulu programı düzenlenecektir.

9-13 Eylül ve 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında, SETA Ankara bünyesinde, üniversitelerin sosyal ve mühendislik bilimlerinde öğrenim gören 3. ve 4. sınıf lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik “Savunma Politikaları ve Teknolojileri” adlı bir yaz okulu programı düzenlenecektir. Program kapsamında, katılımcılara savunma ve güvenlik çalışmalarının tanıtılmasına yönelik seçilmiş konu başlıklarında dersler verilecek ve ülkemizin lider savunma sanayii kuruluşlarını ziyaret ederek yerinde eğitim görme fırsatı sunulacaktır. Ayrıca, bu programa özel olarak geliştirilmiş atölye çalışmalarıyla, katılımcıların program süresince öğrendiklerini hayata geçirmelerine olanak sağlanacaktır.

Başvuru Koşulları

 • Üniversitelerin sosyal bilimler ile mühendislik bölümlerinde öğrenim görüyor olmak
 • Lisans eğitiminin 3. ya da 4. yılında olmak veya yüksek lisans yapıyor olmak
 • En az 2.50 / 4.00 not ortalamasına sahip olmak
 • Tercihen orta düzeyde İngilizce biliyor olmak (YDS: 60, TOEFL IBT: 65)

Başvuru Nasıl Yapılır?

Yaz okulu programına başvurular 12-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında SETA’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Programa başvurular ücretsiz olup, katılımcıların seyahat masrafları karşılanacaktır. SETA program kapsamında konaklama imkânı sağlamamaktadır. Başvurular akademik başarı ve kişisel yatkınlıklar göz önünde bulundurularak değerlendirilecek ve başvuru sonuçları SETA internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.

Seminer İçeriği

 1. Savunma Kavramı, Politikaları ve Stratejilerine Giriş
 2. Türk Savunma Sanayiinin Tarihsel Gelişimi
 3. Soğuk Savaş Sonrası Savunma ve Silahlanma Eğilimleri
 4. Türkiye’nin Askeri-Endüstriyel Kompleksi
 5. Terörle Mücadelede Savunma Teknolojileri
 6. Hava Harbinin Dönüşümü ve Hava Savunma Sistemleri
 7. Türkiye’nin Üç Deniz Stratejisi
 8. Savunma Sanayiinde Gelecek Trendler: Otonom Sistemler, Yapay Zekâ ve Siber Uzay

SETA Savunma Politikaları ve Teknolojileri Yaz Okulu Başlıyor

Etiketler: