YGS Sonuçları Olumsuz Bir Tablo Çizmiyor

SETA Ankara Eğitim Araştırmaları Direktörü Bekir Gür, YGS taban puanını geçen aday sayısının artmasının yılsonu yerleştirmelerinde olumlu yansımalarının olacağını belirterek, YGS sonuçlarının olumsuz bir tablo çizmediğine dikkat çekti.

Habertürk ekranlarında YGS sonuçlarının açıklanmasının ardından Türkiye genelindeki başarı oranları hakkında değerlendirmelerde bulunan SETA Ankara Eğitim Araştırmaları Direktörü Bekir Gür, sınavda doğru sayısı bulunmayan adayların ‘sıfırcı’ olarak adlandırılmasını çok medyatik bulduğunu belirterek, “Aslında sıfırcı olarak ifade edilen aday sayısı sınavda sıfır yapan adayları ifade etmiyor. En az iki testte, en az yarım net yapılması gerekiyor.” dedi.

Sözlerinin devamında, “YGS sınavında matematik testi bireysel olarak zor olmuş olabilir” diyen Gür, toplamda sınava bakıldığında önceki yıllara göre taban puanı aşan öğrenci sayısının daha fazla olduğuna dikkat çekti. Gür, soruların önceki yıla göre daha kolay olmasının ve YGS taban puanını geçen aday sayısının artmasının yılsonu yerleştirmelerinde olumlu yansımalarının olacağını belirterek, YGS sonuçlarının olumsuz bir tablo çizmediğini ifade etti. 

Etiketler: