Kılıç Buğra Kanat

Washington D.C. Araştırma Direktörü
SETA-Washington D.C. Araştırma Direktörü Kanat, Penn State Üniversitesi Erie Kampüsü’nde siyaset bilimi doçentidir. Doktorasını Syracuse Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamlayan Kanat aynı üniversiteden yüksek lisansını ve Marquette Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden ikinci yüksek lisansını almıştır. 2015’te Penn State Üniversitesi Erie Kampüsü’nde Üstün Araştırma Ödülü’ne ve Öğretim Üyeleri Konseyi Araştırma Ödülü’ne layık görülen Kanat daha önce Dış Politika Girişimi Geleceğin Liderleri Programı’na katılmıştır. Kanat’ın makaleleri Foreign Policy, Insight Turkey, The Diplomat, Middle East Policy, Arab Studies Quarterly, Mediterranean Quarterly, Journal of South Asian and Middle Eastern Studies, Journal of Balkan and Near Eastern Studies ile Journal of Muslim Minority Affairs dergilerinde yayımlanmıştır. Halen Daily Sabah’ta köşe yazarı olan Kanat, aynı zamanda History, Politics and Foreign Policy in Turkey, Change and Adaptation in Turkish Foreign Policy ve Politics and Foreign Policy in Turkey: Historical and Contemporary Perspectives’in yazı işleri müdür yardımcılığını yürütmektedir.
  • Bu kitapta Trump’ın seçimi kazanmasından hemen sonra başlayan süreci, bir yıllık dönemde izlediği iç ve dış politikaları ve geçiş dönemi ile birlikte kendi A takımını oluşturma sürecinde yaşadığı iniş çıkışları sunduk.
  • Bu rapor seçimlere doğru Amerikan iç politika gündemi, ABD başkanlık seçim sistemi, başkan olmak için gereken temel nitelikler, partilerin aday belirleme süreçleri, ön seçimler, seçimin temel kuralları, parti kongreleri ve seçim öncesi anketler hakkında bilgi vermeyi amaçlamaktadır.
  • Bu çalışmada ara seçimlerin önemi, seçim sürecindeki gelişmeler ve ABD toplumunun söz konusu başlıklara ilişkin eğilimleri detaylı bir şekilde analiz edilmektedir.
  • ABD başkanlık seçimlerinde oy oranı bazında başabaş bir mücadele devam ederken delege sayısı konusunda Obama az farkla da olsa avantajlı görünüyor.