SETA > Uzmanlar Cevaplıyor |
Uzmanlar Cevaplıyor 70 Yıllık Türkiye-NATO İlişkileri

Uzmanlar Cevaplıyor: 70 Yıllık Türkiye-NATO İlişkileri

Uzmanlar Cevaplıyor’un bu genişletilmiş formatında Türkiye-NATO ortaklığının önemi göz önünde bulundurularak birçok uzmanın bu ortaklık hakkındaki farklı görüşleri aktarılmaktadır. Uzmanlar, Türkiye’nin NATO ile mevcut ilişkisini ve stratejik ittifakta gelecekteki rolünü değerlendirmenin yanısıra her iki taraf için de çeşitli politika önerilerini sunmaktadır.

Paylaş
Dosyayı İndir

Türkiye 18 Şubat 2022’de NATO’ya katılımının 70. yılını kutluyor. Türkiye, zaman içerisinde bu stratejik ittifakın en önemli üyelerinden biri olmuş ve bu ortaklık her iki taraf için de faydalı olmuştur.

NATO, Türkiye’nin güvenliğine katkıda bulunurken Türkiye ise ittifak içinde en önemli katkı sağlayan ortaklardan biri haline gelmiştir. Bu çerçevede Türkiye, ittifak içinde ABD’den sonra en büyük ikinci orduya sahip ve aynı zamanda NATO bütçesine en fazla katkıda bulunan ilk on ülke arasında yer alıyor.

Uzmanlar Cevaplıyor’un bu genişletilmiş formatında Türkiye-NATO ortaklığının önemi göz önünde bulundurularak birçok uzmanın bu ortaklık hakkındaki farklı görüşleri aktarılmaktadır. Uzmanlar, Türkiye’nin NATO ile mevcut ilişkisini ve stratejik ittifakta gelecekteki rolünü değerlendirmenin yanısıra her iki taraf için de çeşitli politika önerilerini sunmaktadır...

Çalışmayı incelemek için burayı tıklayın..