Paralel Yapıyla Harici Mücadele; Lobi Faaliyetleri

Fahrettin Altun, paralel örgütün yurtdışı bağlantıları ile nasıl mücadele edilmesi gerektiği üzerine değerlendirmelerde bulundu.

A Haber ekranlarında yayınlanan Memleket Meselesi programına konuk olan SETA İstanbul Genel Koordinatörü Fahrettin Altun, paralel örgütün yurtdışı bağlantıları ile nasıl mücadele edilmesi gerektiği üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Altun konuşmasında şunları ifade etti: “Paralel yapıyla mücadele meselesi bir devlet politikası konumunda, bunu hepimiz biliyoruz. Bu yönüyle baktığımızda da bu mesele er ya da geç Türkiye içerisinde devam edecek ve ciddi anlamda hızla mevzi kazanılacak fakat bir başka meselemiz daha var uluslararası alanda yarayışlı bir yapı var karşımızda ve özellikle Türkiye aleyhine lobi sürecinin başat aktörü bu yapı şu anda. Türkiye aleyhinde uluslararası alanda ne kadar olumsuz tez varsa bu yapıdan neşet ediyor bu tezler ve Türkiye aleyhine çok ciddi anlamda lobi faaliyeti yürütüyorlar. Türkiye lehine lobi faaliyeti yürütecek olan aktörlerse Türkiye’nin büyükelçilikleri.”

Etiketler: