SETA > Yorum |

Muhaliflerin Diliyle Konuşmak

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Mısır medyasına bir mülakat vermiş. Mülakatta Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a gerçekleştirdiği kaos yürüyüşünü iyi bir hamle olarak değerlendirmiş ancak devamı gelmediği için eleştirmekten de geri durmamış..

İstanbul'un göbeği Taksim'de uzun süredir terkedilmiş perili bir bina gibi duran Atatürk Kültür Merkezi'ne nihayet el atılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan projeyi bizzat takdim etti. Proje mimari açıdan tam anlamıyla göz dolduruyor. İstemezükçüler bile kamuoyu ile paylaşılan proje karşısında beğenilerini gizleyemiyorlar. durum çok acıklı... İtiraz edecek en ufak bir şey bulamadılar. Siyasi konjonktür de 'Taksim'e dokunamazsınız' diye ortalığı yakıp yıkmaya müsait değil. Haliyle uzaktan uzaktan sessizce izliyorlar.

AKM'YE HALA İTİRAZ EDİLEBİLİR  Köşe yazarlığı da bir kamu hizmeti olduğu ve istemezükcülerin çaresiz hali yüreğimi pek derinden yaraladığı için uzun uzun uğraşlar soununda AKM projesine yapabilecekleri itirazları derledim. İstemezükçülere bir kıyağım olsun;  Atatürk Kültür Merkezi'nin kısaltması olan AKM ile alışveriş merkezinin kısaltması olan AVM arasında sadece bir harf fark var. Demek ki AKM'yi yıkıp AVM yapacaklar.  Binanın görünüşü ve ortadaki kırmızı kubbe Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde kullandığı başkanlık logosuna benziyor.  Bina güzel ama kesin ismini değiştirecekler.  AKM'nin içerisindeki restoran ve kafelerin işletmesi kesin yandaşlara verilecek.  2019'a endeksli seçim yatırımı.  Opera binası yapıyorlar ama içinde kesin opera olmaz, ilahi okurlar. Bu liste böyle uzar gider. Neticede akıl ve mantık sınırı bir kez aşıldı mı insanın önünde saçmalamak için hiçbir engel kalmıyor.

KAOS GÜLEN'İ KESMEZ FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, Mısır medyasına bir mülakat vermiş. Mülakatta Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Ankara'dan İstanbul'a gerçekleştirdiği kaos yürüyüşünü iyi bir hamle olarak değerlendirmiş ancak devamı gelmediği için eleştirmekten de geri durmamış. Devamından ne kastettiğini hepimiz 15 Temmuz gecesi gördük. Haliyle Kılıçdaroğlu'nın sokak siyaseti yetersiz gelmiş Gülen'e...

SORUN BENDE DEĞİL SENDE! ABD uzun bir açıklamayla Türkiye'deki temsilciliklerinden tekrar sınırlı da olsa vize başvurusu alacağını açıkladı. Türkiye de buna mukabil kısa bir açıklamayla aynı şekilde sınırlı sayıda vize vereceğini açıkladı. İki ülkenin açıklamaların farkı bile kimin yok yere kriz çıkardığını gösteriyor. Sorun bende değil sende sevgili ABD!

CEVABI BELLİ SORU Sorumuz gençlik rüyasıyla devlet kurmaya kalkıp, hızlıca yerine geri oturan Barzani'nin dilinden; 'ABD Kürtleri neden desteklemedi?'

[Takvim, 8 Kasım 2017]