Yeni Türkiye İdeali ve Davutoğlu’nun Başbakanlığı

SETA analisti Taha Özhan, Yeni Türkiye idealinin Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığında nasıl vücut bulacağına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

TRT Haber ekranlarında yayınlanan 3 Gün programında, AK Parti 1. Olağanüstü Kongresi’nde genel başkan seçilen Ahmet Davutoğlu’nun krizin ortasına doğmuş, siyasi stres testlerinden geçmiş bir isim olduğunun altını çizen Taha Özhan, Davutoğlu ismi üzerinden gerçekleşen “Başbakanlık mı yapacak? Dışişleri Bakanı görevine devam mı edecek?’ şeklinde gerçekleşen kategorik tartışmalara girmenin gereksiz olduğunu belirtti.

Konuşmasında, Yeni Türkiye idealinin Davutoğlu’nun başbakanlığında nasıl vücut bulacağına ilişkin öngörülerde bulunan Özhan, “Memleketin içinde yaşayan insanların büyük bir kısmını, hatta mümkünse tamamını tarihsel olarak tatmin edecek görsellikte, herkese eşit ve adil, sektörlere ulaşım hakkıyla konforu sağlayacak bir modernitede… Ve artık dünyayla olan entegrasyondan dolayı da dışarıda yaşanacak gelişmelerden doğrudan etkilenecek, hata veya yanlış yaptığında farkı herkesin hissedeceği, ileriye gittiğinde de dışarıdan farkını herkesin hissedeceği bir şeffaf yapı olacak.” değerlendirmesinde bulundu. 

Etiketler: