SETA > Video |

Yeni Türkiye Hedefi ve Erdoğan-Davutoğlu İlişkisi

Yeni Türkiye hedefi bağlamında Erdoğan-Davutoğlu ilişkisini değerlendiren SETA analisti Hatem Ete, ‘nasıl bir Yeni Türkiye' sorusunun içini doldururken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun hem fikir olduklarının altını çizdi.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programında, Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığını yorumlayan SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Hatem Ete, AK Parti’nin yeni genel başkan ile yoluna nasıl devam edeceğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile kuracağı ilişkinin belirleyeceğine dikkat çekti.

Değerlendirmesinde, Yeni Türkiye hedefi bağlamında Erdoğan-Davutoğlu ilişkisini değerlendiren Ete, ‘nasıl bir yeni Türkiye’ sorusunun içini doldururken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun hem fikir olduklarının altını çizerek, “Başka bir aday olsa bu kadar rahat yeni Türkiye’nin içini Tayyip Erdoğan ile eş güdümlü dolduramayabilirdi. Ama Davutoğlu ismi, yeni Türkiye’nin içeriğini Tayyip Erdoğan’la uyumlu doldurabilecek bir isim.” yorumunda bulundu.