Türk-Amerikan Liderlik Akademisi

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve SETA DC ortaklığında Washington DC’de gerçekleştirilecek olan programa başvuru için son tarih 11 Şubat.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve SETA DC ortaklığında, ABD’nin Başkenti Washington DC ve Maryland eyaletinde gerçekleştirilecek olan Türk-Amerikan Liderlik Akademisi’ne başvurular devam ediyor. Akademiye katılmak isteyen adaylar için son tarih 11 Şubat 2016.

YTB, ABD’nin Başkenti Washington DC ve Maryland eyaletinde gerçekleştireceğini duyurduğu Türk-Amerikan Liderlik Akademisi’ne başvuruları almaya devam ediyor. YTB ve SETA DC işbirliğinde gerçekleştirilecek olan akademiye, ABD’de yaşayan 18-25 yaş arası Türk vatandaşlar başvuru yapabiliyor. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlar arasında toplumun her katmanında yönlendirici ve etki sahibi rol modellerin yetişmesinin amaçlandığı akademi, 28 Şubat-04 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Amerikan siyasi sistemi, Global strateji, Amerikan Dış Politikası, Türk-Amerikan İlişkileri, Lobicilik ve savunuculuk, Amerikan ekonomisi gibi başlıklarda derslerin yer alacağı akademiye, adayların 11 Şubat 2016 tarihine kadar başvurmaları gerekiyor. YTB’nin internet adresi üzerinden temin edilecek formların, abd@ytb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekiyor.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için: www.ytb.gov.tr/liderlikakademisi

Etiketler: