SETA > Yorum |
FETÖ nün PKK nın Son Umudu

FETÖ’nün, PKK’nın Son Umudu

CHP ve müttefikleri PKK ve FETÖ tehdidini görünmez kılmak için uğraşıyorlar..

Dün bir haber düştü telefonuma. "Son dakika... 31 ilde operasyon: 124 gözaltı kararı." Pek tabii ki operasyonun muhatabı FETÖ! Fetullahçı terör örgütünün TSK imamlarına yönelik bir operasyon bu. Konya merkezli olarak yapılan bu operasyonda haklarında gözaltı kararı verilen isimler TSK'ya sızdırılmış örgüt mensuplarını örgüt menfaatleri çerçevesinde yöneten isimler. Adlarını biliyoruz. Mahrem imamlar! Malum bu kanlı terör örgütünün bir sivil kolu, bir de mahrem kolu var. Devlet FETÖ ile mücadelede sivil kanadı budadı, şimdi örgütün mahrem kolunu kesip atmak için uğraş veriyor. Süreç dikkatle ve tüm hızıyla ilerliyor. Deşifreler sürüyor.

***

Daha önce de defalarca vurguladık; FETÖ ile mücadelenin en kritik alanı örgütün mahrem yapısıyla mücadele. Bu bağlamda son dönemde büyük bir mesafe alındı. Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesi istiklal mücadelesinin bir parçası. Hem de çok önemli bir parçası. FETÖ ile mücadele, milletin 15 Temmuz işgal girişimiyle hesaplaşma azminin bir cüzü. Çok yol aldık, ancak yolun sonuna henüz gelmedik. Evet FETÖ'yle mücadelede çok yol aldık, ancak henüz bitmiş bir mücadeleden söz edemiyoruz. Aynı şey PKK'yla mücadele için de geçerli.

***

Bu terör örgütleri şu anda 24 Haziran seçimlerine bel bağlamış durumdalar. Bunu da açık açık ifade etmekten çekinmiyorlar. Ne diyor Fuat Avni kod adıyla geçmişte uzun süre fitne fesat üreten bir FETÖ'cü: "Erdoğan yönetimi böyle devam ettiği sürece KHK mağdurları mağdur olarak kalmaya devam edecekler. Onlar için herhangi bir ümit ışığı görmüyorum. Ancak Erdoğan yönetimi devrildiğinde başvurularının hepsinin dikkate alınacağını ve o başvuruların neticesinde hukuki ortamlarda istediklerini elde edebileceklerini düşünenlerdenim. Bu lanetli iktidarın bu laneti ülke üzerinden kalktığı zaman KHK mağdurlarının üzerindeki lanet de kalkmış olacak. Eğer Erdoğan seçilirse bugünlere de rahmet okunacak günler kapımıza dayanacak..." CHP de, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de işte tam da bu sese kulak veriyor. FETÖ'cülere umut olacağını ilan etmekten çekinmiyor. 15 Temmuz darbecileri için, FETÖ'cüler için mücadele veriyor. CHP de müttefiki HDP de aynı şeyi yapıyorlar aslında. Biri FETÖ ile mücadelenin, öteki PKK'yla mücadelenin derhal sonlandırılmasını istiyor.

***

Şunu çok iyi biliyorlar ki bu mücadelenin tam anlamıyla başarıya ulaştığı bir Türkiye'de başarı şansları yok. Onları besleyen, büyüten, bugünlere getirenler onlardan devletin bu örgütlerle mücadelesine son vermesini temin etmelerini talep ediyor. CHP ve müttefikleri PKK ve FETÖ tehdidini görünmez kılmak için uğraşıyorlar. Uğraşmaya devam etsinler. Kimlerin kimlerle birlikte olduğunu bu milletin görmesi çok önemli. Bu millet, kendi canına, namusuna, bugününe, yarınına göz koyan bu cani terör örgütlerini kayırmaya çalışanları biliyor. CHP, HDP, İP ve diğerleri... FETÖ'nün, PKK'nın son umuduna dönüşmüş durumdasınız... Ne acı...

[Sabah, 20 Haziran 2018].