Siyasetin Vesayetle Mücadelede Yaşadığı Zorluk

Siyasetin Paralel Yapı’yla mücadelede yaşadığı sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Burhanettin Duran: “Erdoğan’ın şöyle bir özelliği var, trendlere karşı çıkabiliyor. Bence siyasetin asıl dönüştürücü tarafı burada.” dedi.

SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, TRT 1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programında Yargıtay’ın Ergenekon Davası ile ilgili verdiği nihai karar çerçevesinde Paralel Yapı’yla mücadelede gelinen noktayı değerlendirdi.

Duran siyasi iktidarın vesayetçi yapıyla mücadelede yaşadığı sorunlara ilişkin şu yorumlarda bulundu: “Bir kere bizim siyasetimiz böyle bir şeyle malul; bir tarafın söylediği doğrulara uzun süre şüpheyle bakmak. ‘Acaba bunun arkasında ne varı’ anlamak zor oluyor. Aynı şeyi bütün siyaset için söyleyebiliriz… Ama kritik olan şey şu İlker Başbuğ bir söz söyledi, dedi ki; ‘Bu paralel yapıyla ancak Erdoğan mücadele eder.’ Erdoğan’ın şöyle bir özelliği var, trendlere karşı çıkabiliyor; bir anda normal gidişat içerisinde bir yerde, ‘Durun bu iş böyle değil’ diyebiliyor. Bence siyasetin asıl dönüştürücü tarafı burada.”

Etiketler: