Siyasal Strateji Karşısında İletişim Stratejisi

SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Hatem Ete, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun kendisini seçmene doğru bir aday olarak gösterecek iletişim stratejilerine ağırlık verdiğine, Tayyip Erdoğan'ın ise bir siyasal stratejisi olduğuna dikkat çekti.

Kanal 24 ekranlarında yayınlanan Siyaset 24 programında, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yarışacak çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun izlediği seçim stratejisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Hatem Ete, İhsanoğlu’nun büyük bir yoğunlukla Erdoğan karşıtlığı üzerinden bir siyasal iletişim stratejisi kurguladığını ve kendisini Erdoğan’ın bir antitezi olarak inşa ettiğini belirtti.

Konuşmasında, İhsanoğlu için “Kendinden bir şey ortaya koyan bir aday olarak bir profil izlemiyor. Bugüne kadar AK Parti ve Erdoğan’ın yaptıklarını eleştiren bunların karşısında yeni bir yol öneren bir hat izliyor.” diyen Ete, İhsanoğlu’nun kendisini seçmene doğru bir aday olarak gösterecek iletişim stratejilerine ağırlık verdiğine dikkat çekerek, “Tayyip Erdoğan’ın ise bir siyasal stratejisi var. Dolayısıyla bir yanda siyaset, bir yanda iletişim yarışıyor. Öyle olduğu zaman da, muhalefet kanadında muazzam bir boşluk oluşuyor.” tespitinde bulundu. 

 

Etiketler: