SETA > Avrupa Araştırmaları |
SETA Brüksel 2019 Yaz Dönemi Staj Programı Başlıyor

SETA Brüksel 2019 Yaz Dönemi Staj Programı Başlıyor

SETA, yetenekli lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir staj programı düzenlemektedir.

SETA, yetenekli lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir staj programı düzenlemektedir.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerinde lisans veya lisansüstü eğitimine devam eden yada tamamlamış olup herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA Brüksel stajyer adaylarının SETA’nın araştırma konularına yönelik derin bir ilgisi ve yüksek bir motivasyonu olması gerekmektedir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SETA Brüksel çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri stajyer programına dahil etmektedir: iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık ve benzeri alanlar.

Stajyerler SETA Brüksel’de Ne Tür Bir Eğitim Alırlar?

SETA Brüksel stajyer programının temel eğitim yaklaşımı yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede stajyerler eğitimleri süresince SETA Brüksel’de yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olurlar. Stajyerler eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına dahil olurlar ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alırlar.

Staj Programı Ücretli midir?

SETA Brüksel Staj Programının kontenjanı 12 kişidir. Yapılacak olan mülakatlar sonucunda 8 stajyer ücretsiz, 4 stajyer de ücretli olarak alınacaktır. Staj programını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilecektir.

Staj Yeri Neresidir?

Staj, SETA Brüksel ofisinde gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan öğrenciler staj süresince kalacakları yeri temin etmekten ve eğer ihtiyaç duyuyorlarsa vize almaktan sorumludurlar.

Staj Dönemleri, Saatleri ve Son Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Staj dönemi 6 Mayıs-30 Ağustos arasını kapsamaktadır.  Stajyerler vize başvurusu ya da başka nedenlerden dolayı gecikme yaşamaları durumunda staj programına daha sonradan da katılabilirler. Staj Programı’nda ücretsiz stajyerlerin hafta içi mesai saatleri içerisinde en az yarı zamanlı olarak, ücretli stajyerlerin ise tam zamanlı olarak ofiste bulunmaları beklenmektedir.

Başvuru ve Mülakat Nasıl Yapılır?

Başvuru SETA web sitesi aracılığıyla online form doldurularak yapılır. SETA yönetici ve çalışanlarına staj başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Mülakatlar Skype üzerinden yapılacaktır.

SETA Brüksel 2019 Yaz Dönemi Staj Programı Başlıyor.