SETA > Duyurular |
SETA 2019 Bahar Dönemi Kurs Programı Başlıyor

SETA 2019 Bahar Dönemi Kurs Programı Başlıyor

SETA, yetenekli lisans ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

Amaç

SETA, yetenekli lisans (3 ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerde lisans (3 ve 4. sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden, çeşitli alanlardan öğrenciler başvurabilirler. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA Kurs adaylarının araştırma konularına karşı derin bir ilgisi ve yüksek bir motivasyonu olması gerekmektedir. Adayların SETA yayınlarını takip etmeleri teşvik edilir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SETA çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri kurs programına dâhil etmektedir: İktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık ve benzeri alanlar.

Kursiyerler, SETA’da Ne Tür Bir Eğitim Alırlar?

SETA Kurs programının temel eğitim yaklaşımı, yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede, kursiyerler, eğitimleri süresince SETA'da yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olurlar. Kursiyerler, eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına dahil olurlar ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alırlar.

Kurslar Hangi Alanlarda Düzenlenmektedir?

SETA Ankara: Dış Politika, Siyaset, Hukuk ve İnsan Hakları, Eğitim ve Sosyal Politikalar, Güvenlik, Yeni Türkiye, Insight Turkey (Ankara).

SETA İstanbul: Ekonomi Araştırmaları, Toplum ve Medya Araştırmaları, Avrupa Araştırmaları, Strateji AraştırmalarıEnerji AraştırmalarıKriter Dergisi, Editörya (Yayın Hazırlık), The New Turkey, Ruye Türkiyye Dergisi

Kurs Ücretli midir?

SETA Kurs Program ücretsizdir.

Kurs programını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilir.

Kurs Yeri Neresidir?

Kurs, SETA’nın Ankara ve İstanbul binalarında gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan öğrenciler, kurs süresince kalacakları yeri temin etmekten sorumludurlar. SETA, kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlamamaktadır.

Kurs Dönemleri, Saatleri ve Son Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Bahar Kurs dönemi 6 haftadır.  Güz döneminde kursiyerlerin (Hafta içi mesai saatleri içerisinde) yarı zamanlı olması beklenmektedir.  Ön değerlendirmeden geçen başvurular mülakata çağrılacaktır.
Son Başvuru Tarihi Kurs Başlangıç – Bitiş Tarihi
18 Şubat 2019 04 Mart – 12 Nisan 2019

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru, SETA web sitesi aracılığıyla online bir form doldurularak yapılır. SETA yönetici ve çalışanlarına kurs başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

SETA 2019 Bahar Dönemi Kurs ve Seminerleri