Sarıgül’e Çok Büyük Anlam Yüklendi

SETA Ankara Siyaset Araştırmaları Direktörü Hatem Ete, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül ismi üzerinde henüz aday olmadan çok büyük bir anlam yüklemesi olduğu için, aday olduktan sonra gideceği bir yer kalmadığını belirtti.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programında, 30 Mart Yerel Seçimlerine dair değerlendirmelerde bulunan SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Hatem Ete, “Öteden beri seçimlerin tartışmalı geçtiği ya da seçim sonuçları üzerinde sembolik bir anlamı olan şehirler var. O şehirlerde hepimizin bildiği gibi İstanbul, Ankara ve İzmir. Bu illerden çıkacak sonuçlar önemli.” dedi.

Konuşmasında, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül’e değinen Ete, “İstanbul’da yarış ilk etapta tahmin edildiği gibi tansiyonu yükseltmedi, çünkü adaylar birbirlerine çok yaklaşamadılar. Sarıgül ismi üzerinde henüz aday olmadan çok büyük bir anlam yüklemesi olduğu için aday olduktan sonra gideceği bir yer kalmadı.” tespitinde bulundu.

Ete ayrıca, “30 Mart Yerel Seçimlerinde benim için sürpriz olacak yer Antalya. Şanlıurfa ve Diyarbakır’da bir sürpriz beklemiyorum. Osman Baydemir oylarını yükseltiyor gibi gözüküyor ancak bu oranlar belediye başkanlığını alacak bir seviyeye henüz gelmedi.” yorumunda bulundu.

Etiketler: