SETA ONLINE KURS PROGRAMI
2021 BAHAR DÖNEMİ

SETA olarak her yıl üç dönem olarak düzenlediğimiz kurs programı bütün dünyayı etkisi altına alan salgın sebebi ile yüz yüze gerçekleştirilememektedir. Bu sebeple 2021’de düzenlenecek kurs programı direktörlük ve birimlerimiz tarafından internet ortamı üzerinden takip edilecektir. SETA olarak salgın döneminde eğitim faaliyetlerine ara vermemek ve akademik eğitimlerine evde devam eden öğrenciler için online eğitim programını başlatıyoruz. 

Amaç

  • SETA yetenekli lisans (3 ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

 

Kimler Başvurabilir?

  • Üniversitelerde lisans (3 ve 4. sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden, çeşitli alanlardan öğrenciler başvurabilir. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA kurs adaylarının araştırma konularına yönelik derin bir ilgi ve yüksek bir motivasyonu olması gerekmektedir. 
  • Yüz yüze eğitim yapılamayacağından ülke genelinden ilgililer programa başvurabilirler.

 

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

  • SETA çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri kurs programına dahil etmektedir. İktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, tarih, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık vb.

 

Kursiyerler SETA’da Ne Tür Bir Eğitim Alır?

  • SETA kurs programının temel eğitim yaklaşımı yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede kursiyerler eğitimleri süresince SETA’da yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olur. Kursiyerler eğitimleri süresince online seminer ve tartışma gruplarına dahil olur ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alır.

 

Kurslar Hangi Alanlarda Düzenlenmektedir?

Dış Politika, Siyaset, Hukuk ve İnsan Hakları, Eğitim ve Sosyal Politikalar, Enerji, Güvenlik, Ekonomi, Toplum ve Medya, Avrupa, Strateji, Enerji (İstanbul), Editörya (Yayın Hazırlık), Politics Today, Ru’ye Türkiyye, Kriter dergisi*

*Meslek olarak gazetecilik alanını benimseyen ve yeni medya uygulamaları konusunda ilgili adaylar Kriter dergisi için tercih sebebi olacaktır.

 

Kurs Ücretli midir?

  • SETA kurs programı ücretsizdir.
  • Kurs programını başarıyla tamamlayan öğrencilere “E-katılım belgesi” verilir.

 

Kurs Dönemleri, Saatleri ve Son Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Son Başvuru Tarihi

Kurs Başlangıç-Bitiş Tarihi
15 Şubat 2021

22 Şubat – 02 Nisan  2021

 


Başvuru Nasıl Yapılır?

  • Başvuru SETA web sitesi aracılığıyla online form doldurularak yapılır. SETA yönetici ve çalışanlarına kurs başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır.
  • Değerlendirme ve arkasından yapılacak mülakatlar online olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru için tıklayınız