Masaya Oturan Aktörler Legal Olmalı

Özgürlükçü ve sivil bir anayasa yolunda reform yapılmak istenmesinin; bu noktada irade sergilenmesinin önemine dikkat çeken Nigar Tuğsuz: “Masaya oturan aktörlerin önce legal bir şekilde kendilerini ortaya koymaları gerekiyor. Toplumsal zeminde bir mutabakata; bir toplum sözleşmesine ihtiyaç var.”

Uzay Haber TV ekranlarında yayınlanan Kayıt Dışı programına konuk olan SETA Toplum ve Kültür Araştırmacısı Nigar Tuğsuz, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tuğsuz, yeni anayasa yapımı için gerekli olan ortak iradeye henüz sahip olunmadığının altını çizerek “Toplumsal konsensüs ortamının oluşması gerekiyor.” dedi.

Konuşmasında, özgürlükçü ve sivil bir anayasa yolunda reform yapılmak istenmesinin; bu noktada irade sergilenmesinin önemine dikkat çeken Tuğsuz, “Beklentimizi yüksek tutabiliriz ebetteki, fakat masaya oturan aktörlerin önce legal bir şekilde kendilerini ortaya koymaları gerekiyor. Toplumsal zeminde bir mutabakata; bir toplum sözleşmesine ihtiyaç var.” yorumunda bulundu.

Etiketler: