SETA > Etkinlikler |
Web Panel Libya Krizinin Geleceği

Web Panel: Libya Krizinin Geleceği

Tarih: 16 Haziran 2020
Bitiş: 16 Haziran 2020
Saat: 21:00 - 22:00
Adres:

Türkiye ile BM destekli Libya hükümeti arasında imzalanan anlaşma Hafter’ın başkent Trablus’a doğru ilerlemesini durdurmuş, Libya ordusu Vatiyye Hava Üssü ve Tarhuna bölgesi gibi stratejik birçok bölgeyi kurtarmıştır. Bu gelişmelere ek olarak Serrac hükümeti güçleri Wadi Wishka, Buerat, Jarif ve Qasr Abu Haid'deki Sirte, Jufra gibi kasabaları darbeci Hafter güçlerinden ele geçirmek için kapsamlı bir operasyon başlatmıştır. SETA Brüksel ofisi, Libya’da yaşanan bu son gelişmeleri derinlemesine ele almak ve tartışmak için “Libya’da Sırada Ne Var?” başlıklı bir web-panel düzenlemektedir. Panel özellikle BM tarafından tanınan Ulusal Mütabakat Hükümeti (GNA) ile darbeci General Hafter’in Libya Ulusal Ordusu (LNA) arasında devam eden çatışmaya dair son gelişmeleri masaya yatıracaktır.

SETA Brüksel koordinatörü Doç. Dr. Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı panelde İbn Haldun Üniversitesi’nden Doç. Dr. Talha Köse, Clingendael Enstitüsü’nde araştırmacı Jalel Harchaoui, Trablus merkezli Sadeq Enstitüsü Direktörü Anas El Gomati ve Libyalı aktivist Ahmed Sewehli konuşmacı olarak yer alacaktır.

İngilizce olarak düzenlenecek olan web-panel canlı olarak yayınlanacak ve TSİ 21.00’da (Brüksel 20.00, Washington 16.00) SETA’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

Youtube, Facebook, Periscope, Instagram gibi platformlarda online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz. Ayrıca sitemizden de etkinliğe erişebilirsiniz: http://www.setav.org/live/

https://www.youtube.com/watch?v=LD8IQuFyxVA.