Küresel Eğilimler Işığında Türkiye’de Uluslararası Öğrenciler

T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya'nın katılımlarıyla gerçekleşecek olan Küresel Eğilimler Işığında Türkiye'de Uluslararası Öğrenciler'in tanıtım toplantısı 28 Mart 2012 tarihinde, SETA'da düzenleniyor.

SETA araştırmacıları tarafından hazırlanan Küresel Eğilimler Işığında Türkiye’de Uluslararası Öğrenciler isimli araştırma raporu, son yıllarda giderek bölgesel bir güç haline gelen Türkiye’nin kapsamlı bir uluslararası öğrenci stratejisine sahip olması gerektiği varsayımı ile hazırlandı. Rapor, çeşitli ülkelerce izlenen politikalar ve küresel eğilimlerden hareketle, Türkiye yükseköğretimini mercek altına alıyor. Türkiye üniversitelerindeki uluslararası öğrencilerin tecrübeleri ve karşılaştıkları sorunları, ilgili kurum temsilcileri ile öğrenci mülakatlarına dayalı olarak ortaya koyan rapor, uluslararası öğrencilere yönelik öneriler geliştiriyor.

T.C. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’nın katılımlarıyla gerçekleşecek olan Küresel Eğilimler Işığında Türkiye’de Uluslararası Öğrenciler’in tanıtım toplantısı 28 Mart 2012 tarihinde, SETA’da düzenleniyor.  

NOT: Etkinliği canlı olarak http://setav.org/live adresi üzerinden takip edebilirsiniz.

Etiketler: