SETA > Haber |

Insight Turkey Dergisinin Son Sayısı RUSYA Dosyasıyla Yayında

Başarılı bir yayın yılı geçiren Insight Turkey dergisinin 2017 yılı son sayısı olan “Bölgeye Dönüş: Rusya, Batı ve Orta Doğu,” bu başarılı yayın yılını tamamlıyor. Daha önceki sayılarımızda olduğu gibi okuyucularımızın bu sayıyı da bilgilendirici ve ufuk açıcı bulacağını umuyoruz!

2017’nin son sayısında Insight Turkey uluslararası siyaseti yönlendiren ve birçok alanda söz sahibi olan Rusya’yı ele almaktadır. Insight Turkey dergisinin bu sayısında Soğuk Savaşın bitiminden bu yana Rusya'nın dış politika öncelikleri ve stratejilerindeki süreklilik ve değişiklikleri tartışmayı amaçlanıyor.

Richard Sakwa, Igor Torbakov, Emre Erşen and Nikolay Kozhanov Rusya'nın; Trump yönetimi, Avrupa, Türkiye ve İran'la olan ilişkilerini ele almaktadırlar. Ayrıca, Yury Barmin ve Muhammet Koçak yazılarında Rusya'nın petrol politikalarını ve Rusya'daki İslam'ın güvenlik anlatıları gibi önemli konuları ele almaktadırlar.

Konu dışı dört yazı dergimizin bu sayısını tamamlamaktadır. Tun Khin, yazısında Burma'da yaşanan ve dünyanın görmezden geldiği soykırımı mercek altına almaktadır. Othman Ali, Irak’ın en tartışmalı bölgelerinden biri olan Kerkük'te yaşanan çatışmaya ışık tutmaktadır. Latin Amerika’daki en önemli sorun olan Venezuela krizini Oliver Stuenkel anlatmaktadır. Son olarak Beril Dedeoğlu ve Tolga Bilener, Hindistan ile ASEAN arasındaki entegrasyon sürecini tartışmaktadır.

Başarılı bir yayın yılı geçiren Insight Turkey dergisinin 2017 yılı son sayısı olan “Bölgeye Dönüş: Rusya, Batı ve Orta Doğu,” bu başarılı yayın yılını tamamlıyor. Daha önceki sayılarımızda olduğu gibi okuyucularımızın bu sayıyı da bilgilendirici ve ufuk açıcı bulacağını umuyoruz!.