SETA > Etkinlikler |
Panel Avrupa da Müslüman Karşıtı Irkçılık

Panel: Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık

Tarih: 21 Ocak 2019
Bitiş: 21 Ocak 2019
Saat: 13:00 - 14:00
Adres: Avrupa Konseyi, Salon 14, F-67075 Strazburg/ Fransa

21 Ocak 2019 tarihinde AK Parti Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi Zafer Sırakaya’nın ev sahipliğinde Fransa’nın Strasburg kentinde yer alan Avrupa Konseyi’nde “Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık” isimli panel gerçekleştirilecektir. Panelde 2017 Avrupa İslamofobi Raporunun bulguları masaya yatırılacak ve Avrupa’daki Müslüman karşıtı ırkçılık  tartışılacaktır.

2015 yılından beri  yayınlanan Avrupa İslamofobi Raporu 33 Avrupa ülkesinde meydana gelen Müslüman karşıtı ırkçılığı inceleyen özgün bir derlemedir. Avrupa İslamofobi Raporu AGİT ve Avrupa Parlamentosu gibi kurumlar ile diğer önemli uluslararası ve ulusal kurumlarda da sunulmaktadır.

SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü ve Avrupa İslamofobi Raporu editörü Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı tartışmada ayrıca raporun diğer editörü ve Avusturya bölümünün yazarı Farid Hafez ile İrlanda bölümünün yazarı James Carr ve Fransa bölümünün yazarı Yasser Louati de konuşmacı olarak katılacaktır. Toplantı, güncel gelişmeler ışığında Avrupa ülkelerinde yükselen İslamofobi konusuna dikkat çekecektir.

LCV & Detaylı Bilgi İçin: Oğuz Güngörmez – [email protected].