SETA > Panel |
Demokratik Dönüşüm ve Ortak Bölgesel Vizyon Fas-Türkiye

Demokratik Dönüşüm ve Ortak Bölgesel Vizyon: Fas-Türkiye

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Fas Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Saâdeddin El Osmani, 19 Mart 2012’de SETA’da düzenlenen panelde bölgedeki dönüşüm sürecini ve ikili ilişkileri değerlendirdiler.  

SETA PANEL   Moderatör:   Taha Özhan, SETA Başkanı   Konuşmacılar:    Saâdeddin El Osmani, Fas Dışişleri ve İşbirliği Bakanı*    Prof. Ahmet Davutoğlu, Türkiye Dışişleri Bakanı     Tarih: 19 Mart 2012 (Pazartesi)  Saat: 16:30-18:30  Yer: SETA, Ankara Salonu

Fas Dışişleri ve İşbirliği Bakanı Saâdeddin El Osmani ve Türkiye Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, SETA’da düzenlenecek “Demokratik Dönüşüm ve Bölgesel Vizyon” adlı panele katılacaklar. SETA Başkanı Taha Özhan’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek olan panelde, Fas’taki reformlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki dönüşüm süreci ve ikili ilişkiler değerlendirilecek. 

*Saâdeddin El Osmani, Fas Dışişleri ve İşbirliği Bakanı’dır. El Osmani 2004-2011 yılları arasında Fas Adalet ve Kalkınma Partisi genel sekreterliği yapmıştır. II.Hasan Üniversitesi’nde tıp ve psikiyatri eğitimi alan El Osmani, lisansüstü çalışmasını İslam Hukuku alanında tamamlamıştır. El Osmani’nin İbni Teymiye’de Siyasi Katılım ve Siyaset ve Din Anlayışı başta olmak üzere İslam Hukuku ve psikiyatri alanında pek çok kitabı bulunmaktadır. Saâdeddin El Osmani aynı zamanda basılı ve internet üzerinden yayın yapan pek çok dergi ve internet sitesinin de editörlüğünü yapmıştır. 

*Panel dili Türkçe olacak ve Arapça simültane tercüme yapılacaktır. Salonumuzun kapasitesinin sınırlı olması sebebiyle katılımınızı teyit etmeniz gerekmektedir. Teyit için: [email protected]  veya 0 312 551 21 65.