II. Dış Politika Çalıştayı Başvuruları Başladı

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Mardin Artuklu Üniversitesi ve SETA işbirliği ile 07-10 Haziran 2012 tarihinde Mardin’de önemli bir çalıştay düzenleniyor.

Birincisi Selçuk Üniversitesi’nde 2011 yılı sonunda düzenlenen Dış Politika Çalıştayları’nın ikincisi, Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Mardin Artuklu Üniversitesi ve SETA Vakfı işbirliği ile 07-10 Haziran 2012 tarihinde Mardin’de düzenleniyor.

Çalıştayda, “Uluslararası Örgütler ve Küresel Düzen”, “Ortadoğu Gündemi”, “Çatışma Çözümleri”, “Dış Politikada Yeni Alanlar ve Kurumlar”, “Dünyada ve Türkiye’de Kamu Diplomasisi” temalı beş çalışma grubu yer alacak.  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen II. Dış Politika Çalıştayı’na katılım için Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümlerinde bir yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olma şartı aranıyor.

Çalıştay, dış politika temalarıyla ilgili bir konuda çalışmak kaydıyla diğer sosyal bilim alanlarından da (felsefe, iktisat, iletişim, ilahiyat, kamu yönetimi, sosyoloji vb) başvuruya açık. Gerekli şartları taşıyan adayların, programa kayıtlı olduklarını gösteren bir belgeyle, başvuru formunu uygun bir biçimde doldurarak en geç 25 Mayıs 2012 tarihine kadar, çalıştay sekretaryasına başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvurular, Dış Politika Çalıştayı Akademik Kurulu tarafından titizlikle değerlendirilerek başvurusu kabul edilen adaylarla çalıştay sekretaryası aracılığıyla iletişim kurulacak.

II. Dış Politika Çalıştayı’na başvuru formu ve diğer bilgi ve belgeler için lütfen http://dpcmardin.artuklu.edu.tr/   adresini ziyaret ediniz.

Çalıştay Sekretaryası ve İletişim Bilgileri:

Sıtkı KARADENİZ, sitkikaradeniz@artuklu.edu.tr, 0482-213 40 02, Dahili: 1771 ve 505-232 20 22

Mehmet Ali Demirdağ, malidemirdag@artuklu.edu.tr 0482-213 40 02, Dahili: 1521 ve 505-296 83 23

  Adres: Mardin Artuklu Üniversitesi, Yenişehir Yerleşkesi, Diyarbakır Yolu, Yenişehir/MARDİN

Etiketler: