Hükümetten Eğitim Konusunda Eylemsizlik Beklenmemeli

SETA Eğitim Direktörü Bekir S. Gür, gündemdeki dershane tartışmalarıyla ilgili olarak hükümetin asıl amacının dershaneleri doğuran sebeplerin ortadan kaldırılmasına yönelik olduğunu belirtti.

Dershanelerin kapatılmasının gündeme gelmesiyle yaşanan tartışmalar bağlamında NTV’de değerlendirmelerde bulunan SETA Eğitim Direktörü Bekir S. Gür, AK Parti’nin bu zamana kadar toplumsal talepleri dikkate aldığı için sürekli oyunu artırıp belirli bir noktaya geldiğini, dolayısıyla bundan sonra da toplumun farklı kesimlerinden gelecek yorumların AK Parti tarafından dikkate alınacağı yorumunda bulundu.

Yaşanan tartışmalar bağlamında, hükümetin amacının dershanelerin çıkışındaki sebeplerin ortadan kaldırılmasına yönelik olduğunu belirten Gür, bu işin belli bir süreç içinde gerçekleşeceğini vurguladı. Gür, Türkiye’nin daha iyiyi arama ihtiyacında olmasının yargılanmayı değil, takdir edilmeyi gerektirdiğini belirterek, bu noktada belirli adımlar atılacağını, ayrıntıların henüz bilinmediğini ve sakin hareket etmekte fayda olduğunu dile getirdi.

Gür ayrıca, ekonomik açıdan dar gelirli ailelerin çoçuklarını dershaneye gönderirken ciddi fedakârlıklarda bulunduğunu ve alternatif arayışlara gidilmesinin doğru bir yaklaşım olduğunu belirtti.

Etiketler: