HDP Konforlu Siyaset Tuzağına Düştü

Ufuk Ulutaş: “Bu dönem Demirtaş’ın esprilerini dinlememiz gereken bir dönem değildi ama Demirtaş 7 Haziran’da ne yaptıysa 1 Kasım’da da benzer bir söylem içerisine girdi; benzer bir tavır içerisine girdi. Türkiye’de olan olayları hiç dikkate almadı.”

TRT Haber ekranlarında yayınlanan Haber Odası programına konuk olan SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Ufuk Ulutaş, 1 Kasım seçimlerinin ardından Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Değerlendirmesinde “Demirtaş’ın espri diye söylediği insanların bir kısmını güldüren bazı ifadeler bizi 1 Kasım öncesi güldürmedi. Hatta bizim kulaklarımızı tırmaladı; hoşumuza gitmedi. Bu dönem Demirtaş’ın esprilerini dinlememiz gereken bir dönem değildi ama Demirtaş 7 Haziran’da ne yaptıysa 1 Kasım’da da benzer bir söylem içerisine girdi; benzer bir tavır içerisine girdi. Türkiye’de olan olayları hiç dikkate almadı.” eleştirisinde bulunan Ulutaş, “HDP konforlu siyaset tuzağına düştü. Hem iç konjonktür hem dış konjonktür sebebiyle muazzam bir konfor içerisinde buldu kendisini.” dedi.

Etiketler: