SETA > Yorum |
Güçlü Ekip Hayat Kurtarır

Güçlü Ekip Hayat Kurtarır

Deprem bölgesinde AFAD, PAK, JAK, JÖAK, DİSAK, Sahil Güvenlik, DAK, Güven, İtfaiye, Tahlisiye, MEB, STK’lar ve uluslararası ekiplerden oluşan toplam 19 bin 436 arama kurtarma personeli görev yaptı. Bunun dünya üzerinde gerçekleşen depremlerde en fazla arama kurtarma personelinin çalışma yaptığı operasyon olduğu açıklandı.

6 Şubat 2023’te, Türkiye saatiyle 04.17’de ve ardından 13.24’te merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki farklı deprem meydana geldi. İlki yerin 8,6 kilometre, ikincisi ise 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremlerin dünya üzerinde bugüne kadar derinlik olarak yüzeye en yakın ölçülen depremler olduğu açıklandı. Yüzeye yakın vuku bulduğu için “sığ deprem” olarak değerlendirilen bu iki depremin yol açtığı hasar da bu sebeple çok büyük oldu. 20 Şubat itibarıyla bölgede 6 bin 200’den fazla artçı deprem yaşandı ve sarsıntılar hâlen devam ediyor.

Yaşanan depremlerin yaklaşık 500 kilometrelik bir fay kırılmasına sebep olduğu açıklandı. Resmi verilere göre Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ illerinde bu iki deprem sebebiyle 41 bin 156 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı.

Deprem bölgesinde AFAD, PAK, JAK, JÖAK, DİSAK, Sahil Güvenlik, DAK, Güven, İtfaiye, Tahlisiye, MEB, STK’lar ve uluslararası ekiplerden oluşan toplam 19 bin 436 arama kurtarma personeli görev yaptı. Bunun dünya üzerinde gerçekleşen depremlerde en fazla arama kurtarma personelinin çalışma yaptığı operasyon olduğu açıklandı....

Devamını Kriter sitesinde okumak için tıklayın: Güçlü Ekip Hayat Kurtarır

[Kriter, 1 Mart 2023].


İlgili Yazılar
6 Şubat Sonrası Türkiye
Strateji Araştırmaları
6 Şubat Sonrası Türkiye

Şubat 2023

İHH da Muhasebe Yapmalı
Yorum
İHH da Muhasebe Yapmalı

Temmuz 2016

El-Kaide Neyi Örtüyor
Yorum
El-Kaide Neyi Örtüyor?

Ocak 2014