Panel: Darbe Girişiminin 3. Yılında Fethullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) Anlamak


 • Tarih : 16/07/2019
 • Saat : 17:00 : 19:00
 • Yer : Press Club Brussels Europe
 • Bitiş  : 16/07/2019
 • Adres : Rue Froissart 95, 1040 Bruxelles, Belçika

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Özlem Yanar - ozlem.yanar@mfa.gov.tr


 • Moderatör : Moderatör: Dr. Enes Bayraklı, SETA
 • Konuşmacılar :Açılış Konuşması: Zeki Levent Gümrükçü- TC Brüksel Büyükelçisi

  Prof. Dries Lesage,  Ghent Üniversitesi

  Prof. Hilmi Demir, TEPAV)

  Dr. Veysel Kurt,  İstanbul Medeniyet Üniversitesi

16 Temmuz 2019’da SETA Brüksel, Türkiye Brüksel Büyükelçiliği ve Anadolu Ajansı ile birlikte “Darbe Girişiminin 3. Yılında Fethullahçı Terör Örgütü’nü (FETÖ) Anlamak” başlıklı paneli Press Club Brussels Europe’ta düzenleyecektir.

Panelde darbe girişimi esnasında 250 kişinin şehit olmasına ve binlerce kişinin yaralanmasına sebep olan FETÖ’nün hem Türkiye hem de diğer ülkeler için oluşturduğu tehditler ve eğitim ve sivil toplum kuruluşu kılıfı altında yürüttüğü çalışmalar Belçika ve Türkiye’den akademisyen ve gazeteciler tarafından masaya yatırılacaktır.

Açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Sn. Levent Gümrükçü’nün yapacağı panelin moderatörlüğünü SETA Brüksel Koordinatörü Dr. Enes Bayraklı yapacaktır. Panelin konuşmacıları arasında Ghent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dries Lesage, TEPAV Bölge Çalışmaları Program Danışmanı Prof. Hilmi Demir ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Veysel Kurt yer almaktadır.

Panel sonrasında Anadolu Ajansı’nın darbe girişimi sırasında kayda geçirdiği fotoğraflar oluşan bir fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleştirilecektir.

 

Not: Panelimiz sırasında Türkçe-İngilizce simultane tercüme sağlanacaktır.

Kayıt için: ozlem.yanar@mfa.gov.tr  (10 Temmuz 2019 kayıt için son tarihtir)