Erdoğan Karşıtlığının Analizi

SETA Ankara Genel Koordinatörü Taha Özhan, Türkiye'de Tayyip Erdoğan karşıtlığının bir araya getirdiği kitlelerin var olduğuna ve bu kitlelerin bir arada durmanın teolojisine, ideolojisine ve ahlakına sahip olmadığına dikkat çekti.

SETA Ankara Genel Koordinatörü Taha Özhan, A Haber ekranlarında yayınlanan 60 Dakika programında, Türkiye’de meseleleri çok hızlı, naif ve içi boş bir liberal dünyada halledeceğini iddia eden ve Tayyip Erdoğan karşıtlığının bir araya getirdiği kitlelerin var olduğunu belirtti. Özhan bu kitlelere dair değerlendirmesinde, “Tayyip Erdoğan ve AK Partisi karşıtı olmaktan öte elle tutulur, başı sonu belli ne bir dünya görüşü ne de bir gelecek ufku ortaya koymuş değiller.” yorumunda bulundu.

Konuşmasında, yan yana gelmesi normal şartlarda zor olan bu kitlenin bir arada durmanın teolojisine, ideolojisine, ahlakına sahip olmadığına ve bir şeye karşı olmaktan kaynaklı bir araya geldiklerine dikkat çeken Özhan, böylesi bir araya gelişlerin tarihte de görüldüğüne ancak uzun soluklu olamayacağına değindi. Özhan değerlendirmesinde, “Bunların içerisindeki aktörlerin isimleri son on sene içerisinde değişti ama ‘Tayyip Erdoğan Karşıtları Partisi’ kendisini hep bir şekilde korudu.” dedi. 

Etiketler: