SETA > Duyurular |
SETA Brüksel 2020 Staj Programı Başlıyor

SETA Brüksel 2020 Staj Programı Başlıyor

SETA, yetenekli lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir staj programı düzenlemektedir.

SETA Brüksel lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik olarak akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel SETA araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir staj programı başlatıyor.

Kimler başvurabilir?

Üniversitelerin sosyal bilimler bölümlerinde lisans veya lisansüstü eğitimine devam eden ya da eğitimini tamamlamış olup herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA Brüksel stajyer adaylarının SETA’nın araştırma konularına yönelik ilgisi ve yüksek motivasyonu olması gerekmektedir. Erasmus kapsamında da stajyer kabul edilmektedir.

Hangi alanlardaki öğrenciler başvurabilir?

SETA Brüksel çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri stajyer programına dahil etmektedir: iktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, psikoloji, iletişim, hukuk, tarih, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık ve benzeri alanlar.

Stajyerler ne tür bir eğitim alırlar?

Staj olanağının temel eğitim yaklaşımı yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede stajyerler eğitimleri süresince SETA Brüksel’de yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olurlar. Eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına katılırlar ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alırlar.

Staj programı ücretli midir?

Yapılacak olan mülakatlar sonucunda stajyerler ücretsiz olarak staja alınacaktır. Stajlarını başarıyla tamamlayan stajyerlere sertifika verilecektir.

Staj yeri neresidir?

Staj SETA Brüksel ofisinde gerçekleştirilecektir.

Staj dönemi hangi tarihleri kapsamaktadır?

Staj dönemi 7 Ocak ila 30 Haziran 2020 arasını kapsamaktadır. Staja kabul edilenler staj sürelerini kendi belirler ve hafta içi mesai saatleri içerisinde önceden kararlaştırıldığı gibi yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak ofiste bulunurlar.

Başvuru nasıl yapılır?

İlgili adayların CV ve başvuru mektubunu mail üzerinden [email protected] adresine 5 Ocak 2020 tarihine kadar göndermeleri gerekmekte. Başvuru sürecini sonuçlandırmak adına sadece başarılı adaylarla irtibat sağlanarak bu adaylarla mülakat gerçekleştirilir. Mülakat sonrası sadece staja başlamaya hak kazanan adaylar haberdar edilecektir. (Sorularınız için, SETA Brüksel Ofisi: +32 26520486)

SETA Brüksel 2020 Staj Programı Başlıyor.