Doktora Öğrencileri Atölyesi: Stratejik Düşünce ve Raporlama Eğitimi

Doktora Öğrencileri Atölyesi: Stratejik Düşünce ve Raporlama Eğitimi

SETA Strateji Araştırmaları Direktörlüğü tarafından 6-27 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul‘da bir stratejik düşünce ve raporlama atölyesi düzenlenecektir. Atölye kapsamında doktora öğrencilerine stratejik düşünce biçimleri ve raporlama tekniklerine …

SETA Strateji Araştırmaları Direktörlüğü tarafından 6-27 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul‘da bir stratejik düşünce ve raporlama atölyesi düzenlenecektir. Atölye kapsamında doktora öğrencilerine stratejik düşünce biçimleri ve raporlama tekniklerine dair kısa bir eğitim verilecek ve sonrasında katılımcıların mentörler gözetiminde raporlama becerilerini geliştirmeleri için pratik yapmaları sağlanacaktır. 3 hafta sürecek program iki bölümden oluşmaktadır. İlk hafta yoğun bir teorik ve yazım pratiği eğitimi gerçekleştirilecektir. Diğer iki hafta boyunca katılımcılar seçtikleri alan ve konuda, SETA Strateji Araştırmaları danışmanlığında birebir çalışma yöntemiyle raporlama pratiği yaparak becerilerini geliştireceklerdir.

Teorik Eğitim Başlıkları

Sosyal Bilimler ve Stratejik Düşünce

Araştırma Yöntemleri: Nicel ve Mukayeseli

Araştırma Yöntemleri: Nitel ve Söylemsel

Raporlama Teknikleri

Başvuru Koşulları

Program doktora öğrencilerine yöneliktir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında doktora yapan tüm öğrenciler başvuru yapabilir.

Başvuruda İstenecek Belgeler

Özgeçmiş (Adayın akademik yeterlikleri veya iş tecrübesi hakkında bilgi alınabilecek iki referans isim ve iletişim bilgileri eklenmelidir)

Varsa yayınlanmış veya yayınlanmamış yazı örneği

Son Başvuru Tarihi

Programa katılım için son başvuru tarihi 30 Kasım 2017’dir.

İletişim

Adayların başvurularını setastrateji@setav.org e-posta adresine, konu kısmına “Doktora Öğrencileri Atölyesi” yazarak göndermeleri gerekmektedir. Diğer SETA e-posta adreslerine gönderilen ve şahsen veya posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Etiketler: