Demirtaş PKK’nın Kamusal İletişimini Gerçekleştiriyor

Fahrettin Altun: “Selahattin Demirtaş'ın temsil ettiği yegâne gerçeklik PKK'nın sözcülüğünü yapmak, PKK'nın ihtiyaç duyduğu kamusal iletişimi gerçekleştirmek.”

A Haber ekranlarında yayınlanan Söz Teması programına konuk olan SETA İstanbul Genel Koordinatörü Fahrettin Altun, artan terör olayları ve HDP bağlantısına ilişkin konuşmasında “Selahattin Demirtaş’ın temsil ettiği yegâne gerçeklik PKK’nın sözcülüğünü yapmak, PKK’nın ihtiyaç duyduğu kamusal iletişimi gerçekleştirmek.” açıklamasında bulundu.

Altun değerlendirmesinde şunları ifade etti: “Propaganda makinası gerektiğinde PKK’yı muktedir bir aktör olarak, gerektiğinde mağdur olarak gösteriyor. Bu işlevi yapıyor. Selahattin Demirtaş’ın oynadığı rolün bir taraftan da geniş bir elit kitlesi tarafından desteklendiğini görüyoruz. Yine Selahattin Demirtaş profilinin propaganda işlevi bu kadar bariz ve net bir şekilde ortadayken, bu biliniyorken –ki bu bağın organikliği inorganikliği hiç fark etmez- PKK’nın uzantısı olan, PKK’nın siyasette bağlantılı olduğu bir aktör olduğu biliniyorken Selahattin Demirtaş’ın bembeyaz bir figür olarak parlatılması, Türkiye’nin bütününe hitap edebilen bir sevgi kelebeği olarak resmedilmesi de oldukça ilginç. Burada bahsettiğimiz paralel medya unsurlarının, Kemalist ulusalcı aktörlerin, kendisini ana akım olarak gören Doğan Medya’nın bunu yapması son derece ilginç. Son derece manidar.”

Etiketler: