DAEŞ İsrail İçin de Tehdit Haline Gelebilir

Talha Köse: “İsrail açısından da işlerin zora girebileceğini düşünüyorum. Çünkü Sina’da DAEŞ’le bağlantılı bazı milis grupların etkin hale gelmeye çalıştıklarını, sorun çözülmezse Gazze’de hatta Batı Şeria’da bile DAEŞ’in ortaya çıkabileceği ve İsrail’e karşı tavır alabileceği konusunda kaygı duyuyorlar.”

TRT Türk ekranlarında yayınlanan Bakış Açısı programına konuk olan SETA Toplum ve Kültür Araştırmacısı Talha Köse küreselleşen bir tehdit halini alan DAEŞ’in, İsrail için de tehlike oluşturabileceğini belirtti.

Arap Baharı sonrasında oluşan kaotik dönemin İsrail’in işine yaradığını ve bu süreçte kendi güvenlik kaygılarını önemli ölçüde kontrol ettiklerine dikkat çeken Köse, değerlendirmesinde şunları ifade etti: “İsrail açısından da işlerin zora girebileceğini düşünüyorum. Çünkü Sina’da DAEŞ’le bağlantılı bazı milis grupların etkin hale gelmeye çalıştıklarını, sorun çözülmezse Gazze’de hatta Batı Şeria’da bile DAEŞ’in ortaya çıkabileceği ve İsrail’e karşı tavır alabileceği konusunda kaygı duyuyorlar.”

Etiketler: