SETA > Video |

Cumhurbaşkanı'na Muhalefet Gömleği Giydirilmeye Çalışılıyor

SETA Vakfı'ndan Taha Özhan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Kütahya'da yaptığı açıklamanın erken yapılmış bir açıklama olduğunu, ancak Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecinin çok hırpalayıcı geçmesine belli ölçüde sakinleştirici bir etkisi olduğuna dikkat çekti.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programında Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Taha Özhan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kütahya’da yaptığı konuşmanın beklenen bir konuşma olmadığını, erken yapılmış bir açıklama olduğunu, ancak Cumhurbaşkanlığı Seçim Sürecinin çok hırpalayıcı geçmesine belli ölçüde sakinleştirici bir etkisi olduğuna dikkat çekti.

Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Gül’ün aktif siyaset denkleminin dışında duracağını ilan ettiğini belirten Özhan, bu durumun, denklemin bir tarafında gerilimli bir sürecin engellenmesine katkı sağladığını kaydetti.

Özhan sözlerinin devamında, Cumhurbaşkanı Gül’e bir muhalefet gömleği giydirilmeye çalışıldığını ve kendisinden, AK Parti kimliğinin ortaya çıkardığı siyaseti bastırmasının beklendiğini belirtti.