SETA > Yorum |
Ya CHP İktidar Olursa

Ya CHP İktidar Olursa?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğindeki CHP'nin 3 Kasım 2019'da yapılacak seçimlerden zaferle çıktığını...

Olmaz ya Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğindeki CHP'nin 3 Kasım 2019'da yapılacak seçimlerden zaferle çıktığını varsayalım bir an. Hayal bu ya, Kılıçdaroğlu CHP'nin adayı olarak Cumhurbaşkanı seçilmiş olsun. Partisi de mecliste çoğunluğu elde etsin. CHP'nin bu gerçeğin ne kadar farkında olduğu meçhul ama yeni sistemin tabiatı gereği Cumhurbaşkanı'nın kabinesinde yer alacak bakanlar genelde meclis dışından olacak. Seçimin hemen ardından Cumhurbaşkanı kabinesini oluşturdu, devir teslimler yapıldı. Sıra yavaş yavaş çalışmaya, iş yapmaya geldi. Ve ilk Milli güvenlik Kurulu toplantısı geldi çattı. Toplantıya Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olarak başkanlık edecek. İnşallah o güne kadar ülkemizin içerisinde olduğu güvenlik sorunları çözülmüş olur. Ancak gerçekçi olmak gerekirse özellikle Suriye'de daha işimiz var gibi. Haliyle toplantının gündeminde terörle mücadele, sınır ötesi harekât, yurtiçinde ve yurtdışında terör örgütlerine karşı alınması gereken önlemler olacak. - Türk Silahlı Kuvvetleri'nin can alıp can vererek doldurduğu hendeklerdeki teröristlere "o arkadaşlar" diyen - TSK'nın başarıyla yürüttüğü sınırötesi operasyonlarda yerli silah ve mühimmat kullanılmadığını iddia eden - TSK içerisindeki FETÖ'cü yapılanmanın gerçekleştirmiş olduğu, sivil halkla birlikte kendisine boyun eğmeyen şerefli TSK mensuplarını da şehit eden 15 Temmuz darbe girişimini "kontrollü darbe" ve "tiyatro" diye hafife alan - Zeytin Dalı Operasyonu'unda TSK'yla birlikte savaşan ÖSO'nun "cihatçı terörist" olduğunu öne süren ve "neden TSK ÖSO bayrağı altında savaşıyor" çarpıtmasıyla TSK'nın "cihatçı teröristler"in emri ve komutası altında savaştığını ima eden, Kılıçdaroğlu ile olası sınırötesi harekat planlanacak.

​YA BAKANLAR... Bitmedi... Belki de "katil devlet" diyen CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu içişleri bakanı olarak MGK toplantısına katılacak. Herhalde kurulun diğer üyeleri ülke güvenliğini tehdit eden radikal sol örgütleri konuşmak için Canan Hanım'ım hasta olup toplantıya katılmamasını beklerler. İçeride alınması planlanan tedbirlerin Kaftancıoğlu tarafından söz konusu radikal sol örgütlere sızdırılmasına karşı tedbir almak gerekir. Olmaz ya Eren Erdem'in de Cumhurbaşkanı yardımcısı olduğunu düşünün. Konu da İran'ın Ortadoğu'daki yayılmacılığı ve Türkiye'ye oluşturduğu tehdit olsun. "İran'la Türkiye savaşırsa, İran'ın safında yer alırım" diyen Erdem'in olduğu toplantıda konu gündeme gelmeyeceğine göre, İran konuşmak için de Eren Erdem'in hasta olması beklenir artık.

​MAALESEF BİTMEDİ... Sezgin Tanrıkulu da adalet bakanı sıfatıyla toplantıya katılıyor olsun mesela. O toplantıda da PKK konuşulmaz. Malum kendisi öldürülen teröristlere çok üzülüyor. Maazallah toplantıda etkisiz hale getirilen teröristlerin rakamları kurul üyelerine sunulurken dayanamayıp gözyaşlarına boğulabilir. Örnekler çoğaltılabilir ama içim karardı... CHP kazayla seçim kazanacak olsa karşı karşıya kalacağımız manzara bu. Allah'tan seçmen CHP'ye vize vermiyor da uykularımız kaçmıyor.

CEVABI BELLİ SORU Kendini "cumhuriyeti kuran parti" ilan eden CHP, şimdi de "cumhuriyeti yıkan parti" olmak mı istiyor?

[Takvim, 31 Ocak 2018]

Etiketler »