SETA > Etkinlikler |
Web Panel COVID-19 Sonrası Avrupa Birliği Siyasi Ekonomik Toplumsal Yansımalar

Web Panel: COVID-19 Sonrası Avrupa Birliği | Siyasi, Ekonomik, Toplumsal Yansımalar

Tarih: 20 Mayıs 2020
Bitiş: 20 Mayıs 2020
Saat: 22:00 - 23:30
Adres:

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve 300 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Covid-19 virüsü, AB’yi de oldukça olumsuz etkilemiştir. Virüsün ilk görüldüğü anlarda AB ülkeleri arasında beklenen dayanışma ve iş birliği görülmese de AB kurumları, virüs sonrası beklenen resesyona ve ekonomik krize dair çeşitli adımlar atmayı başarmışlardır. Virüs sonrası Avrupa özelinde yaşanan gelişmeler, AB kurumlarının krizden güçlenerek mi yoksa zayıflayarak mı çıkacağına dair çok çeşitli tartışmaların yürütülmesine sebep olmuştur. Tüm bu tartışmalar kuzey-güney ayrışmasının yeniden gözle görülür hale geldiği ve ekonomik kurtarma paketleriyle ilgili tartışmaların devam ettiği AB’nin geleceğine dair kamuoyunda çeşitli soru işaretlerine sebep olmuştur.

“Virüsün AB’nin siyasi, ekonomik, toplumsal açıdan etkileri nasıl olacak?” sorusuna cevap arayacağımız “Covid-19 Sonrası Avrupa Birliği: Siyasi, Ekonomik, Toplumsal Yansımalar” başlıklı panelimiz 20 Mayıs Çarşamba günü saat 22:00’da gerçekleştirilecektir. SETA Brüksel Koordinatörü ve Avrupa Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan web panele, T.C. Avrupa Birliği Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Altınbaş Üniversitesi Rektörü ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Çağrı Erhan, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Dekanı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Akif Kireççi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın konuşmacı olarak katılacaktır.

Youtube, Facebook, Periscope, Instagram gibi platformlarda online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz. Ayrıca sitemizden de etkinliğe erişebilirsiniz: http://www.setav.org/live/

https://www.youtube.com/watch?v=LxU1XDhEU3Y.