“Beşinci Kuvvet Medya” da İflas Etti

“Beşinci kuvvet medya” olarak modellenen yurttaş gazeteciliğinin de ideolojik argümanlar tarafından çarpıtılmaya meyilli bir yer haline geldiğine dikkat çeken Yusuf Özkır, “Beşinci güç de maalesef iflas etmiş durumda.” dedi.

SETA Medya ve İletişim Araştırmacısı Yusuf Özkır, TRT Diyanet ekranlarında yayınlanan Sözün Özü programına konuk oldu. Enformasyon, dezenformasyon, manipülasyon bağlamındaki değerlendirmesinde Özkır, insanların medya üzerinden bilgi bombardımanına tutulduğunu, bir iletişim patlaması yaşandığını ve insanların seçici olmadan bu duruma maruz kaldıklarını belirterek “Bilgilendirici bir medya-iletişim dünyasından bahsetmemiz bu anlamda çok zor.” dedi.

Konuşmasının devamında yurttaş gazeteciliğine ve sosyal medya üzerinden yayılan dezenformasyonlara da değinen Özkır, “beşinci kuvvet medya” olarak modellenen yurttaş gazeteciliğinin de ideolojik argümanlar tarafından çarpıtılmaya meyilli bir yer haline geldiğine dikkat çekti. Özkır, “Beşinci güç de maalesef iflas etmiş durumda.” dedi.

Etiketler: