SETA > Etkinlikler |
Web Panel İslamofobik Terör ve Hanau

Web Panel: İslamofobik Terör ve Hanau

Tarih: 24 Şubat 2021
Bitiş: 24 Şubat 2021
Saat: 21:30 - 23:00
Adres:

19 Şubat Çarşamba gecesi Hanau şehrinde iki farklı nargile kafeye düzenlenen ırkçı motifli terör saldırısı sonucunda toplamda dokuz kişi hayatını kaybetmiştir. Almanya’da artan aşırı sağcı eğilim ve partiler, beş Türk’ün de hayatını kaybettiği Hanau’da gerçekleşen ırkçı terör saldırısının temelini oluşturduğu bilinmektedir. Hanau saldırısının yıl dönümünde SETA Avrupa Araştırmaları Direktörlüğü, cinayetleri ve Almanya’da yükselen aşırı sağcı ırkçılığı masaya yatırmaktadır.

SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı panelde Türk-Alman Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi Dr. M. Taceddin Kutay, TRT Deutsch Yayın Yönetmeni Kaan Elbir, dış politika ve AB uzmanı Asiye Bilgin ve Sakarya Üniversitesi Diaspora Araştırmaları Merkezi’nden Prof. Dr. Bünyamin Bezci konuşmacı olarak yer alacaktır.

Türkçe düzenlenecek olan web-panel canlı olarak yayınlanacak ve TSİ 21.00’da SETA’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

Youtube, Facebook, Periscope gibi platformlarda ve SETA web sitesinden online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz.


Etkinlik saati: Ankara 21:30 | Berlin & Brüksel 19:30 | Washington 13:30 | Londra 18:30 | Abu Dabi 22:30 | YoutubeFacebookPeriscopeInstagram gibi platformlarda online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz. Ayrıca sitemizden de etkinliğe erişebilirsiniz: http://www.setav.org/live/


https://www.youtube.com/watch?v=gP84lXG9aeA