Afrin Doktrini Devreye Girecek

Türk askerî harekâtı ivme kazanarak devam ediyor. İlk etapta dört koldan girildi. Ardından meskûn mahaller kuşatıldı. Stratejik M4 karayolu ele geçirildi. Kara ordusu ilerlerken bir yandan da hava unsurları çok etkili bir şekilde terör unsurlarını yok ediyor. Örgütün mühimmat depoları, genel karargahları, istihbarat ve lojistik merkezleri yok edildi. En önemlisi ana komutan kademesinin sahadan anlık öldürülmüş olması. Temel olarak Türkiye şu anda iki tane bölgeyi hedefliyor.

Türk askerî harekâtı ivme kazanarak devam ediyor. İlk etapta dört koldan girildi. Ardından meskûn mahaller kuşatıldı. Stratejik M4 karayolu ele geçirildi. Kara ordusu ilerlerken bir yandan da hava unsurları çok etkili bir şekilde terör unsurlarını yok ediyor.  Örgütün mühimmat depoları, genel karargahları, istihbarat ve lojistik merkezleri yok edildi.  En önemlisi ana komutan kademesinin sahadan anlık öldürülmüş olması. Temel olarak Türkiye şu anda iki tane bölgeyi hedefliyor.

AFRİN DOKTRİNİ DEVREYE GİRECEK

Ayn El Arap ve Menbiç. Bu bölgelerin Türkiye’ye karşı korunma refleksiyle terör örgütü rejimle görüşüp buraları rejime devrettiler. Rejimde belli bir mobilizasyon olduğu belli sayıda askerlerin, militanların buralara gelip bayrak çektiler. PKK’ya bağlı teröristler  Afrin Doktirini ne anlama geliyor? Afrin harekâtında Türk askeri ilerlerken de aynı şeyi yaptılar. Bayrak çekip askerin karşısında durmaya çalıştılar ama Türkiye çok kuvvetli bir şekilde havadan rejim unsurunu oradan çıkarmış ardından terör örgütünü oradan temizlemiştir.

[Haber 7, 16 Ekim 2019]

Etiketler: