SETA > Video |

Demirtaş Sert Söylemlerle Ne Hedefliyor?

Demirtaş'ın mitinglerde kullandığı söylemi değerlendiren Medaim Yanık, tercih edilen dili ‘ultra radikal' ve ‘keskin eleştirisel' şeklinde tanımlayarak, amaçlanın CHP'ye geleneksek olarak verilen ve AK Parti'ye karşı tepkiyle verilecek oyları çekmek olduğunu belirtti.

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Enine Boyuna programında Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) seçim kampanyası bağlamında Eş Genel Başkan Demirtaş’ın mitinglerde kullandığı söylemi değerlendirdi. Tercih edilen dili ‘ultra radikal’ ve ‘keskin eleştirisel’ şeklinde tanımlayan Yanık, amaçlanın CHP’ye geleneksek olarak verilen ve AK Parti’ye karşı tepkiyle verilecek oyları çekmek olduğunu belirtti.

Demirtaş’ın liberal söylemin cazibesine kapıldığını ifade eden Yanık, Diyanet meselesine karşı sistematik tekrar eden mesajlar verildiğinin altını çizdi. Tercih edilen dili ‘ultra radikal’ ve ‘keskin eleştirisel’ şeklinde tanımlayan Yanık, amaçlanın CHP’ye geleneksek olarak verilen ve AK Parti’ye karşı tepkiyle verilecek oyları çekmek olduğunu belirtti.