SETA > Etkinlikler |
Web Panel Doğu Akdeniz ve Türkiye-Fransa İlişkileri

Web Panel: Doğu Akdeniz ve Türkiye-Fransa İlişkileri

Tarih: 15 Eylül 2020
Bitiş: 15 Eylül 2020
Saat: 21:00 - 23:00
Adres:

Doğu Akdeniz’de bulunan hidrokarbon rezervleri bölgeye yönelik ilgiyi artırmış, deniz yetki alanlarının paylaşılması meselesi ülkeler açısından stratejik önceliğe sahip bir konu haline gelmiştir. Yunanistan’ın Rodos, Girit, Meis gibi adalara da deniz yetki alanları tanıyarak Doğu Akdeniz bölgesinde geniş bir egemenlik alanı iddia etmesi ve Fransa’nın Yunanistan’ı destekleyen bir tutum sergilemesi, Türkiye-Fransa ilişkilerini oldukça sorunlu bir hale getirmiştir. Bu bağlamda SETA Avrupa Direktörlüğü Doğu Akdeniz’de yaşanan güncel gelişmeler ışığında Türk-Fransız ilişkilerini değerlendirecek.

SETA araştırmacısı Oğuz Güngörmez’in moderatörlüğünü yapacağı panelde, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç, Brüksel Koordinatörü ve Avrupa Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Enes Bayraklı, AFSAM Başkanı Mustafa Efe ve Koç Üniversitesi’nden Dr. Idlir Lika konuşmacı olarak yer alacaktır.

Türkçe düzenlenecek olan web-panel canlı olarak yayınlanacak ve TSİ 21.00’da SETA’nın sosyal medya hesaplarından paylaşılacaktır.

Youtube, Facebook, Periscope, Instagram gibi platformlarda ve SETA web sitesinden online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz.


Etkinlik saati: Ankara & Beyrut 21:00 | Brüksel 20:00 | Washington 14:00 | Londra 19:00 | Abu Dabi 22:00 | YoutubeFacebookPeriscopeInstagram gibi platformlarda online izleyebileceğiniz panelimize siz değerli katılımcılarımızı bekleriz. Ayrıca sitemizden de etkinliğe erişebilirsiniz: http://www.setav.org/live/

https://www.youtube.com/watch?v=s_5nGSWr6ZM

 .