Abdullah Aydoğan Kalabalık

Editör Yardımcısı, Ru'ye Türkiyye
El Ezher Üniversitesi İslam Hukuku Fakültesi mezunu Kalabalık, Kırgızistan Sosyal Bilimler Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Doktorasına 2007’de Kırgızistan Devlet Üniversitesi Politoloji (Politika) Bölümü’nde Orta Asya ülkeleri arasında siyasi entegrasyon konulu teziyle başladı. Azerbaycan Kafkas Üniversitesi Zagatala İlahiyat Fakültesi, Rusya Batı Bölümü Müslümanları Müftülüğüne bağlı Rusya İslam Üniversitesi ve Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi Araşan Teoloji Fakültesi’nde dersler verdi. Bir süre Yeni Şafak gazetesinde görev yapan Kalabalık, İhlas Haber Ajansı ve Anadolu Ajansı Kahire büro şefliği ile SETA Kahire koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.
  • Abdullah Kalabalık, IŞİD'in gerçekleştirdiği son katliamın arkasındaki sebepleri ve yaşananların bölgede ne gibi sonuçlar doğuracağını yorumladı.
  • Resim Yok
    Mısır'da elektrik kesintisi ve akaryakıt kıtlığının darbe ile son bulduğuna değinen SETA Kahire Direktörü Abdullah Aydoğan Kalabalık, darbeyle birlikte yaşanan bu değişimin, halkta “darbeciler tarafından kandırıldık” düşüncesi doğurduğu değerlendirmesinde bulundu.
  • Resim Yok
    Mısır'da gerçekleşen darbe hakkında değerlendirmede bulunan SETA Kahire Direktörü Abdullah Aydoğan Kalabalık, darbeyle birlikte Mübarek'in devrildiği tarihe geri dönüldüğü yorumunda bulundu.
  • Resim Yok
    Mısır'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin istifa etmesi talebiyle Ulusal Kurtuluş Cephesi önderliğinde başlatılan sokak protestolarını SETA Kahire Direktörü Abdullah Aydoğan Kalabalık 24TV ekranlarında değerlendirdi.